Sırlar

Havas - Ledün İlmi ve Sirları

Sırlar

Borç ve sıkıntılardan kurtulmak için yukarıdaki dua 21 defa okunur.

Allâhümme fâricel hemmi vekâşifel ğammi mucîbe de’vetil muzdarrîne raȟmâned dünyâ vel âĥireti veraȟîmehümâ ente terȟamünî ferȟamnî biraȟmetin tuğnînî bihâ án raȟmeti men sivâk

Manası: Ey sıkıntıları giderip kederi ortadan kaldıran, darda kalmışların duasını karşılıksız bırakmayan Rabbim! Dünya da, ahirette ve bunların her ikisinde de merhamet edip acıyan Sen'sin. Bana, Sen'den başkasına muhtaç etmeyecek merhametinle merhamet eyle Rabbim.

Hazreti Ali kerramellahü veçheh Efendimiz bu isimlere devam etmiştir. Bu yüce isimlerin öyle bir sırrı vardır ki hangi niyet olursa olsun okunduğu takdirde niyet hasıl olur. Bütün islam uleması tarafından kabul görmüş, bilhassa İmamı Gazali Şeyh Ahmed el Buni gibi büyük şahsiyetler üzerinde durmuş ve vird olarak devam etmişlerdir. Sabah ve akşam 41 defa okunmasında çok büyük faydalar vardır. Niyet edip okunur.

Bismillâhirraĥmânirraĥîmi ferdün ĥayyun gayyûmun ĥakemün âdlün guddûsun seyec álullâhu beģde ũsriy yüsrâ

Yukarıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Her kim yukarıdaki ayetleri günlük 41 defa okumayı adet edinirse, içinde bulunduğu kötü durumdan kahır ve beladan kurtulur, hiç akla hayale gelmeyen yerlerden rızıklanır, bolluğa kavuşur, amansız hastalıklardan şifa bulur, haksız yere hapis ise kurtulur, borçlu ise borculu öder, işsiz ise iş bulur, bekâr ise evlenir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Tavuk karası, göz pınarlarının kuruması, miyop, hipermetrop ve astigmat, keratokonus,katarakt ve tüm göz rahatsızlarını için aşağıdaki tertipleri uygulayabilirsiniz.

 

1.Tertip

 

 • Kanlıca mantarı Sabah namazını kıldıktan sonra güneş doğmadan 70 tane toplanır,
 • Bu mantarlar temiz bir tülbent yardımı ile sıkılır ve suyu çıkarılır,
 • Çıkan bu su cam bir kavanoza konulur,
 • Suyun üzerine her birinin başında besmele çekmek kaydıyla 70 defa Fatiha suresi (amin denilerek) okunur ve üflenir,
 • Su bitene kadar sudan sabah akşam göze 1'er damla damlatılır,

 

2. Tertip

Her hangi bir Arabi ayın ilk cuma günü sabah namazından sonra işrak vaktinde safran mürekkebiyle aşağıdaki dua 2 adet yazılır birini üstünde nuska olarak diğerini ise suyun içerisine atarak içer ve gözüne pansuman yapar

 

بسم الله الرحمن الرحيم

قل هوالله احد ان في العينين رمد احمر في البياض حسبي الله الصمد ياالهن باعترا فِي اعتزالك عن ولد عاف عيني ياالهي اكفني شرالرمد ليس له شريك ولاكفوا احد لم يلد ولم يولد ولم يكن له كفوا احد الله يغلب كل غلب ولا يموت الله احد فسيكفيكهم الله وهو السميع العليم اقسمت عليك ايها لرمد المرمود المتمسك بعروق الراء س
 
اخرج من عين المصاب اخرج بتوراة موس انجيل عيسي وزبور داود وفرقان محمد صلي الله عليه وعليهم وسلم لايقح فسيكفيكهم الله وهو السميع العليم فكشفنا عنك غطائك فبصرك اليوم حديد ولا حول ولاقوة الا با الله العلي العظي

 
 

Not: Bu iki tertip tek tek uygulanabildiği gibi birlikte uygulandığında etkisi daha çabuk ve tesiri daha fazla olur.

Bu tertip niyet edilip suya okunursa büyü ve cin musallatına karşı etkili olur. Eğer toz ve şekere okunur ise muhabbet ile alakalı tesir sağlar. Okuma saati sabah İşrak namazından sonra (güneş doğduktan 45 dakika sonrası) ikindi ezanlarına kadar yapılır.

Öncelikle abdest tazelenir. 2 rekat Allah rızası için namaz kılınır. 70 defa istiğfar, 70 defa salavatı şerife çekilir. 10 defa Fatiha, 11 defa ihlas okunur. 3 defa kelime-i şehadet getirildikten sonra hasıl olan sevabı Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem, Ehli Beyti, bütün Sahabe-i Kiram Efendilerimiz, Abdülkadir Geylani Hazreti ve Adem aleyhisselam dan bu zamana kadar gelmiş geçmiş bütün Salih insanların ruhlarına hediye edilir.

üzel bir tütsü yakılır. Şeker ya da su hangisine okunacaksa önüne alınır. Niyet yapılır ve okumaya başlanılır.

Bu tertib 7 gün üst üste yapılır ve 8. gün su veya şeker kullanılmaya başlanır. Tertibe Pazar günü başlanır Cumartesi gün son bulur. Pazar günü kullanılmaya başlanır. Günlere göre okumalar aşağıdadır.

Pazar: 786 defa Besmele ve 70 defa Fatiha (aminsiz).

Pazartesi: 41 defa Bakara suresinin ilk 5 ayeti, 170 defa Ayetel Kursi, 90 defa Amenerrasülü, 99 defa Haşr suresinin son iki ayeti.

Salı: Tövbe suresinin son iki ayeti bir besmele ile 300 defa.

Çarşamba: Fetih suresinin son ayeti 70 defa.

Perşembe: 7 defa Yasin, 818 defa “ Selamün gavlen mir rabbirrahim “.

Cuma: 70 defa İnşirah suresi, 333 defa salli-barik.

Cumartesi: 70 defa İhlas, 70 defa Felak, 70 defa Nas, 114 defa Kelime-i Şehadet, 121 defa Kelime-i tevhid, 33 defa “ La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azım “.

Not: Okuma esnasında üflemeler, ayetler arasında her 10 da bir yapılır

Bu mübarek duayı ceylan derisine yazıp üzerinde taşıyan (sağ pazusunda) şeytan ve ordularına galip gelir. Gözündeki kötü görüntüler gider biiznillah.

Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem miraca yükselirken şeytanlar ellerinde ateş meşaleleri ile önünü kesmek istediler. Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem aşağıdaki duayı okudu, ellerindeki ateşler söndü ve onlar da kahroldu ve helak oldular.

Bununla beraber birileri işinize, yolunuza, evliliğinize, rızkına mani oluyor ise o zaman bu duayı 7 gün boyunca sabah ve akşam 7 defa okumaya devam ediniz. Çok büyük faydasını göreceksiniz biiznillah.

Bismillahirraĥmânirraĥîmi Allâhü ekber. Eǔzü bikelimâtillâhittâmmâti min şerri mâ ḣalega ve zerâ ve berâ ve min şerri mâ yenzilü minessemâi vemin şerri mâ yeģrucu fîhâ ve min şerri fitnetilleyli vennehâri vemin şerri kulli târigin illâ târigen yedrugu bi hayrin yâ rahmân

Mahkemenin hayırlı sonuçlanması, kazanılması için 6.666 defa

Vâllâhü ğâlibün àlâ emrihî velâ kinne ekśerannâsi lâ ye ‘a lemûn.

yukarıdaki ayeti okursa tez zamanda mahkeme kazanılır biiznillah.

Yukarıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Her türlü sıkıntı ve bunalımdan kurtulmak için, bir yerde kıbleye karşı oturup hiç ara vermeden bu mübarek dua 1.000 defa okunur. Hulusi kalp ile okunduğunda Allah'ın izniyle sıkıntı, keder ve bunalımlar gider. Defalarca tecrübe edilmiştir.

“ Mâşâallâhü kâne velâ havle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ázîmi ve hasbünallâhü veni’ámel vekîl”

Manası: Allah'ın dilediği olur. Kötülüklerden kurtulmak, iyiliklere kavuşmak ancak Alla'ın yardımı ve kuvveti ile mümkündür. Allah bize kafidir. O, ne güzel bir vekildir.

Aşağıdaki tertip cin musallatına karşı kesin bir çözümdür. Ayrıca büyü içinde etkilidir.

Öncelikli olarak aşağıdaki tertip safranla yazılır veya yazıcıdan çıktı alınır ve deri bir nuska içine konulur.

Daha sonra bir bardak suya 1 tatlı kaşığı sirke konulur. Bardak önüne alınır. 121 tane defne yaprağı bir tavanın içine konulur ve hepsi birden yakılır (yakma işlemini bir başkası yapabilir.). Defne yapraklarını yakmaya başladıktan sonra aşağıdaki ezan ve ayetler dinlenilir.

Buraya Tıklayarak Dinleyebilirsiniz

Dinleme işlemi bittikten sonra 111 defa La ilahe illallahü vahdehü la şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey in gadir. ( başka biride okuyabilir )

Daha sonra hazırda bekletilen su içilir ve nuska takılır.

Sabah ve akşam tertibe başlanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Cuma namazının farzından sonra aşağıdaki duayı 80 defa okumayı adet haline getiren kimseyi Allah'u Teala kimseye muhtaç etmez. Ummadığı yerden rızıklandırır.

يَا غَنِيُّ يَا حَمِيدُ يَا مُبْدِئُ يَا مُعِيدُ يَا وَدُودُ اَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَبِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Aşırı vesvese hastalığı olan kişi bu aşağıdaki mübarek duayı sabah ve akşam 11 defa okur ve üzerine üflerse ve bu duayı safran ile yazıp 41 gün sabah ve akşam içerse Allah’u Teâlâ şifa ihsan eder biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Aşırı vesvese hastalığı olan kişi bu aşağıdaki mübarek duayı sabah ve akşam 11 defa okur ve üzerine üflerse ve bu duayı safran ile yazıp 41 gün sabah ve akşam içerse Allah’u Teâlâ şifa ihsan eder biiznillah.

 

Osman ibn Affan ( radıyallahü anh ) Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’ e gelerek kendisine Kur’an’da birçok kez tekrarlanan yer ve göklerin hazinelerinin anahtarı hakkında daha fazla bilgi vermesini istedi.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) ona dedi ki:

"Sen benden, daha önce hiç kimsenin benden istemediği şeyi istiyorsun. Yer ve Göklerin Hazinelerinin anahtarı şudur: "

 

لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ وَاللّٰهُ اَكْبَرُ وَسُبْحَانَ اللّٰهِ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ وَاسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الَّذِي لَا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ الْاَوَّلُ وَالْاٰخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ يُحْيِي وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ لَّا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَي كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرْ

 

"Lâ ilahe illallâhü vallâhü ekberu ve sübhânellahi vel hamdü lillâhi vesteğfirullâhellezî lâ ilahe illâ huvel evvelü vel âĥiru vezzâhiru vel bâtınu yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyullâ yemûtü biyedihil ĥayru ve hüve àlâ kulli şey’in gadîr "

Manası: Allah’tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür. Öyle bir Allah’ı tesbih ederiz ki, öyle bir Allah’tan af dileriz ki, O’ndan başka ilah yoktur. Başlangıçta, sonda, zahirde, batında O vardır. Diriltir, öldürür, O diridir, asla ölmeyendir. Her türlü iyilik O’nun kudretindedir. O’nun kudreti her şeyi kapsar.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) devam etti.

"Ey Osman kim bunu günde 100 defa okursa, şu 10 ihsan ile mükâfatlandırır.

 

 • Önceki tüm günahları affedilir,
 • Cehennem ateşine muzdarip olmaktan kurtulur,
 • 2 melek onu, gece ve gündüz hastalık ve ızdıraplara karşı korur,
 • Ona bir nimet hazinesi bahşedilir,
 • Hazreti İsmail (aleyhisselam)’ın soyundan gelen 100 tane köleyi azat etmişçesine mükâfat kazanır,
 • Kur’an, İncil, Tevrat ve Zebur’un tümünü okumuşçasına mükâfatlandırılır,
 • Onun için Cennette bir ev inşa edilir,
 • Cennette bir huri ile evlendirilir,
 • Bir şeref mükâfatı ile ödüllendirilir,
 • 70 akrabasının günahı affedilir,

Ey Osman! Şayet yeterince güçlü isen, bu duayı her gün okursun. Muvaffak olanlardan biri olursun. Önünde ve arkandaki herkesten üstün olursun. "

Bu dua ile ilgili Hazreti Hace Muinüddin Çişti’nin vefatıyla ilgili şöyle rivayet edilir.

Recep Ayının 5. Gecesinde, hicri 633 yılında, Hazreti Hace Muinüddin Çişti (radıyallahü anh), adeti üzere gece namazından sonra zikir hücresine çekilir. Kapıyı kapar ve ibadete başlar. Geçen 30 yıl boyunca yaptığı gibi, yukarıdaki ayetleri büyük bir huşu içinde okumaya başlar. Hace müritlerinin kendisini rahatsız etmemeleri konusunda uyarmıştır.

Gece boyunca içeriden birbirine bezmeyen sesler geldiğini duyarlar. Sabahın ilk ışıklarıyla bu ses kesilir. Sabah namazı vakti geldiğinde talebeleri kapının açılmadığını görünce endişelenir ve kapıyı kırar ve içeri girerler. Hace Hazretlerinin ölü bedenini bulurlar. Alnında ise şu sözler yazmaktadır.

 

Haza habibullah

Mate fi hubbillah

 

O Allah’ın sevgilisidir,

Ve Allah aşkından öldü.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Hasta üzerine günde 121 defa يَاسَلَامُ "Yâ Selâm" esması okunur ve üflenir. Safran mürekkebi ile 41 defa يَاسَلَامُ "Yâ Selâm" esması yazılır ve zemzem suyuna atılır. Bu sudan sabah ve akşam olmak üzere 7 yudum içilir. Eceli gelmemiş ise hastalık

geçene kadar devam edin ve sabredin ki, Allah'ın izniyle şifaya kavuşacaktır. Borçların ödenmesinde de büyük faydası vardır. Sabah ve akşam 1.000 defa çekilir.

Yâ hažrati eşşeyh gutbül àlem muĥyil ĥaggi veddîni esseyyidü àbdülgâdiru elkîlânî

Bir kimseye Cin musallat olsa sağ ve sol kulağına 3 defa yukarıdaki metin söylense cin hastayı terk eder biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ * فَرْدٌ حَيٌّ قَيُّومٌ حَكَمٌ عَدْلٌ قُدُّوسٌ سَيَجْعَلُ اللّٰهُ بَعْدَ عُسْرٍ يُسْرًا اَلْيَوْمَ نَخْتِمُ عَلَي اَفْوَاهِهِمْ

Düşmanın kötü sözü bırakana kadar sabahları ve akşamları 7’ şer defa okunur.  Eğer bu dua, tesirine gönülden inanılarak yapılırsa Allah’ ın adına yemin olsun ki anında faydası görülür.

Bu duadaki sırlar daha tam anlamıyla anlaşılamamıştır. Allah dostları, meşayıh ve veliler bu dua üzerinde çok durmuşlardır. Sıkıntıların kalmasında, işlerin kolaylaşmasında çok tesirlidir. Her Müslüman kardeşimizin mutlaka, sabah ve akşam en az 3’er defa okumasında çok büyük faydalar vardır ve etkisini de görecektir. Ayrıca günde 7 – 9 – 21 – 33 – 41 defa okunması tesiri arttıracaktır.

 

Bismillahirrahmanirrahim

Allah dedim kale yaptım,

La ilahe illallah dedim kilit vurdum,

Muhammedür rasülullah dedim mühür bastım,

Cümle cihanın yavuz dilini ve gönlünü bağladım,

Ya Latif Ya Vedüd La ilahe illallah Ya hayrel halas imdadıma yetiş Ya Hızır Ya İlyas,

Ve la havle vela guvvete illa billahil âliyyil âzim.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır. Cuma günü doğmuş bir yumurtayı iyice temizledikten sonra aşağıdaki ayetler ve dua yumurtanın üzerine aynı günde yazılır. Yumurtanın tepesi bir çivi ile delinir. Daha sonra bu yumurta eşinin tenine deymiş bir iç çamaşırına sarılır ve küle gömülür. Bu şekilde yumurta kül sıcak olmak kaydıyla bir hafta külde tutulur ise eşi evine dönmedikçe rahat edemez.

 بِسمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ * وَقُلِ الْحَمدْ لِلّٰهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَكَبِّرْهُ تَكْبِيرًا * الم الم المص الر الر الر المر الر الر كهيعص طه طسم طس طسم الم الم الم الم يس ص م حم حمعسق حم حم حم حم ق ن اَللّٰهُمَّ رَبَّ جِبْرِيلَ وَمِيكَائِيلَ وَاِسْرَافِيلَ وَعَزْرَائِيلَ هَيِّجْ قَلْبَ فُلَانِ ابْنِ فُلَانَةَ بِمَحَبَّةِ فُلَانَةِ بِنْتِ فُلَانَةَ وَخُذْ سَمْعَهُ وَبَصَرَهُ وَقَلْبَهُ وَلِسَانَهُ حَتَّي يَاْتِي اِلَيْهَا وَاَلْقِ مَحَبَّةً وَمَوَدَّةً بَيْنَهُمَا

Not: (فُلَانِ ابْنِ فُلَانَةَ  فُلَانَةِ بِنْتِ فُلَانَةَ yerine Ayşe oğlu Mehmet, Zeynep kızı fatma)

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Bir bardak suya aşağıdaki esmalar 300 defa okunur,
 • Bu şekilde 33 gün boyunca sabah, güneş doğmadan içilir,
 • Sabah ve akşam 66 defa aynı esmalar çekilir,
 • Yatmadan önce 3 Ayetel Kursi okunur.

Yukarıdaki tertibe riayet ettiğin takdirde Allah'ın izniyle depresyondan kurtulursun.

يَامَجِيدُ , يَاحَيُّ , يَابَدِيعُ , يَارَحْمَنْ

"Yâ Mecîdü, Yâ Hayyü, Yâ Bedîŭ, Yâ Rahmân"

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Her gün 1.000’er defa   يَاقَوِيُّ , يَامَتِينُ  "Yâ Gaviyyü, Yâ Metînü" esmalarını çekmeye devam eden kişi çok rahat bir şekilde kilo alır. Yedikleri ve içtikleri yarar. Direnci artar. İstenilen kiloya gelindiğinde tesbihat bırakılır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Günlük hayatın sıkıntı ve stresinden kurtulmak için aşağıdaki esmalar 7 defa Salâvatı Şerife ise 11 defa okunur.

 

Esmalar

يَارَحْمَنْ يَارَحِيمْ  يَانُورْ يَاشَكُورْ  يَاحَنَّانْ يَامَنَّانْ  يَامَالِكَ الْمُلْكْ  يَاذَالْجَلَالِ وَالْاِكْرَامْ


"Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Nûr, Yâ Şekûr, Yâ Hannân, Yâ Mennân, Yâ Mâlikel Mülk Yâ Zelcelâli vel İkrâm"

Salavatı Şerife

 

جَزَ اللّٰهُ عَنَّي سَيِّدِنَا مُحَمَّدً مَاهُوَ اَهْلُهْ

"Cezellâhü ànnâ seyyidinâ Muhammeden mâhüve ehlüh"

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 

بهش بهش بهش  كهل كهل مارش مارش  يارش  يارش سروش سروش هوش هوش نوش نواش  نواش نهراش انحلت عقدة (*) ورغب في خطبتها كل من راها بحق هذه الاسماء العظيمة وبالف الف لا حول ولا قوة الا باللّٰه العلي العظيم وصل اللّٰه علي سيدنا محمد وعلي اله وصحبه اجمعين

 

 • İşareti olan yere; ayşe(anne ismi ile) oğlu mehmet veya fatma(anne ismi ile) kızı zeynep gibi, eklenir.

 Yukarıdaki dua safran mürekkebiyle yazılır ve günlük ile tütsülenir, sağ pazuya bağlanır. Allah' u Teala' nın izniyle o kişinin nasibi açılır.

Sana yapılan büyüleri tesirsiz hale getirmek ve cin çarpmasından emin olmak istiyorsan aşağıdaki ayetleri 7 gün akşamları 7 defa oku.

“Bismillâhirraȟmânirraȟîm. Mâ ci’tüm bihissıȟr. İnnellâhe seyubdılüh. İnnellâhe lâ yusliȟu ámelel müfsidîn. Ve gur rabbi eúzü bike min hemezâtişşeyâtîni ve eúzü bike rabbi eyyeȟzurûn”

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır

Bir kağıda Besmeli şerif 110 defa yazılır ve düşük yapan veya çocuğu ölü doğan kadının boynuna takılır ise Allah'u Teala'nın lütfu keremiyle bir daha çocuğu düşmez.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Saralı olan hastaya 21 gün boyunca, sabah ve akşam olmak kaydıyla 124 defa  يَامُعِيدُ   "Yâ Muìdü" esması okunur ve üzerine üflenir. 10 dakika ılık suyu ile gusül abdesti almasında büyük fayda vardır. Bunlarla

beraber Ayetel Kursi yazılır ve taşınır ise şifa bulur biiznillah. Defalarca tecrübe edilmiştir.

Not: Sara hastalığı direk bedensel bir hastalık değil cinlerden kaynaklanan bir hastalıktır. Bu hastalık ile ilgili, hastalık hangi cin kavminden kaynaklanıyorsa ona göre tertip düzenlenir. Bu sebepten sitemizde

bulunan diğer tertip ve vefklere başvurmanız icab edebilir.

Eğer kadın kısır ise; Bir buçuk su bardağı su kaynatılır. Bir adet soğanın kabukları soyulur. Ardından soğan dörde bölünür. Soğan suyun içine konulur. Su ılımaya yakın 3 yudumda içilir.

Eğer erkek kısır ise;  Bir buçuk su bardağı su kaynatılır. 3 veya 4 tane keçi boynuzu ortadan ikiye bölünür. Keçi boynuzları suyun içine konulur. Su ılımaya yakın 3 yudumda içilir.

Bu tertibe 41 gün aralıksız devam edilir. İşlemde kullanılan Soğan ve keçi boynuzları tekrar kullanılmaz.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Su, tuz ve şekere 4.444 defa aşağıdaki esmalar okunur. Okunan bu su, tuz ve şeker yemeklerde, içeceklerde kullanılır. Bu vesileyle geçimsizlik muhabbete döner ve bir daha Allah'ın izniyle kavga etmezler. Karı kocanın niyetine başkasıda okuyabilir.

يَارَحْمَنْ , يَارَحِيمْ , يَاحَلِيمُ , يَاغَفُورُ , يَاكَبِيرُ , يَاوَدُودُ , يَاصَمَدُ , يَانَافِعُ , يَاغَفَّارُ

"Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Halîmü, Yâ Ğafûru, Yâ Kebîru, Yâ Vedûdü, Yâ Samedü, Yâ Nâfiŭ, Yâ Ğaffâru"
 

Psikolojik sıkıntılar için yazılır ve taşınır ise şifa olur biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Ali İmran suresinin 1. ayeti (besmele çekerekten) ( الم ) 41 gün yatsı namazından sonra 1.001 defa okunur,
 • İlk haftalarda rüyaları rahmani ve sırlı olur. Daha sonraki haftalarda his perdesi kalkar. En son haftalarda yavaş yavaş keşif perdesi kalkar. 

Bu ayeti kerimeyi vird olarak devam ettiği sürece Allah’u Teâlâ’ nın veli kullarından olur. Asrın kutuplarından olur. Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in beyan ettiği üzere bu ayeti kerime ismi azamdır. Bu zikre devam ettiği müddetçe uyuklama hali alınır, iştahı kapatılır, ahlakı güzelleşir, uyanıkken meleklerle istişare yapma imkânı nasip olur, Ehlullah’ın ruhaniyetinden faydalanır, manevi yardımlar gelir, manevi ilim kapıları ardına kadar açılır, bu zikre ömrünü adayanlar Allah’u Teâlâ’nın izniyle Cennette Rasulullah Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’e yakınlık elde eder. Allah (celle celalühü ) o kulunu affeder. Rahmeti ile muamele eder. Hiç ummadığı şekilde dünya da ve ahirette istediklerine nail olur, düşmanları tuzun suda eridiği gibi erir. Hiç kimse onun arkasından kötü konuşamaz. Daima Allah’u Teâlâ’nın nuru, feyzi ve rahmeti onun üzerinde olur.

Evin veya dükkanın korunmasını murad edersen (depremi yangın, sel gibi) aşağıdaki duayı yazıp evin veya dükkanın kapı üstüne koyarsan hırsızlıktan, malın mülkün zarar görmesinden ve hane sahiplerinin kaza ve belaya uğramısından korumuş olursun biiznillah.

Evden çıkmadan 3 defa okunur ise hiç bir mahluk zarar veremez. Hanende kim var ise Yüce Allah'ın zatı tarafından bizzat korunur. Gafil olma, evden çıkmadan önce muhakkak oku.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Mühim bir işini rüyanda görmek ister isen sağ avuç içine aşağıdaki tertibi yaz ve niyet edip sağ tarafına yat ve uyu. Allah’ın izniyle istediğin rüyanda gösterilecektir.

اٰهِينٍ اٰهِينٍ اٰهِينٍ

Yukarıdaki ayeti kerimeyi safranla yazıp üstünde taşıyanın, kimse hakkında dedikodu yapamaz, düşmanlık yapan pişman olur. Düşmanlığında devam ederse perişan olur biiznillah.

Diş ağrısı için yukarıdaki cim harfi 1 Fatiha okuyaraktan beyaz bir kağıda yazılır. Noktasından çiviyle çakılır ve “Ey diş ağrısı Allah’ın izniyle dur” denilir. 10 - 15 dakika içinde geçer.  Bu tertip geçicidir. 3 gün sonra tekrar diş ağrısı başlar. Doktor tedavisi unutulmamalıdır.

Bir malın bereketlenmesi, miras ve servetin artması için Cuma günü sela vaktinde yazıp asılır yada taşınırsa son derece faydalı olur. Çok defa denenmiştir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Ticaret yaptığı mekanın bereketinin artması ve müşteri celbi için dükkanını açmadan önce Cuma suresinin 11. ayetini 11 defa

Ve izâ raev ticâraten ev lehvenin feddû ileyhâ veterakûke gâimâ. Gul mâ índellâhi ĥayrum minellehvi veminetticârah. Vallâhu ĥayrurrâzigîn

Ve izâ raev ticâraten ev lehvenin feddû ileyhâ veterakûke gâimâ. Gul mâ índellâhi ĥayrum minellehvi veminetticârah. Vallâhu ĥayrurrâzigîn

Bismillahirrahmanirrahim.Yâ Fettâh Yâ Rezzâg

de ve dükkanının kapısını aç ve içeri girince 1 defa İhlas suresini 1 defa da Salli barik duasını oku. Seyret müşteriler nasıl dolar taşar.

Urve ibni Zübeyr radıyallahü anh rivayet etmiştir ki:

Hazreti Aişe radıyallahü anhüma annemiz uyumak istediği zaman

“Ey Allah’ım! Ben senden zararlı olmayan faydalı, yalan olmayan doğru ve iyi rüya isterim” derdi ve uyurdu.

Bu duayı okuyup konuşmadan yatan kişi çok faydalı ilmi rüyalar görür.

Duanın Okunuşu:

Allâhümme innî es elüke rûyâ ŝâliĥaten ŝâdigaten ğayra kâźibetin nâfiàten ğayra ďârratin

7 Adet defne yaprağının her birinin üzerine;

 • 1 defa Fatiha
 • 3 defa Ayetel Kursi
 • 3 defa İhlas
 • 3 defa Felak
 • 3 defa Nas
 • 1 defa

Lâ ilâhe illallâhu vaĥdehû lâ şerîke lehû lehül mülkü velehül ĥamdü ve hüve àlâ külli şey in gadîr

 • 1 defa

Sübĥânellâhi vel ĥamdü lillâhi velâ ilâhe illallâhü vallâhu ekberu velâ ĥavle velâ guvvete illâ billâhil àliyyil àžîm

Okunur ve üzerine üflenir. Bir cezveye bir su bardağı eklenir ve defne yaprağı cezvede kaynatılır. Yatmadan önce içilir.

Rüyanda büyünün bozulduğunu görürsün biiznillah. Ertesi gün yaprakları kurut ve yak. Dumanını içine çek. Hiç bir şeyin kalmaz biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Merak ettiğin bir olayı veya kayıp bir kişiyi rüyandan görmek ister isen

 • 100 defa istiğfar,
 • 100 defa يَا خَبِيرُ يَا لَطِيفُ  “ Ya Habir Ya Latif “ çek,
 • Mülk suresinin 14. ayetini  ( اَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَ * وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرٌ ) “Ela ye’alemü men ĥalag, vehüvel ledîfül habîr” 1 besmele çekerekten 21 defa oku,

niyetini yap ve kimseyle konuşmadan yat. Allah’ın izniyle rüyanda sana gösterilecektir.

Evde ki bereket ve huzurun artması, iş yerindeki bereketin artması ve evde bulunan ağırlık, kötü enerji ve nazarın kalkması için aşağıdaki tertipler uygulanır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 

1. Tertip

 • Bir demet yaş nanenin üzerine 11 defa Fatiha, 11 defa İhlâs, 11 defa Felak, 11 defa Nas, 11 defa Salatı Tefriciye okunur,
 • 11 gün evde veya işyerinde asılı kalır veya saklanır,
 • 11 gün sona erdiğinde 12. Gün asılı veya saklı olduğu yerden alınır ve ayak basılmayan bir yere gömülür.

 

2. Tertip

 • Hakiki gül suyuna, Cuma sabahı 1 defa Cuma suresi, 1 defa Yasin suresi, 1 defa Fetih suresi, 333 defa Ya Rezzak, 333 defa Ya Fettah çekilir,
 • Eve veya iş yerinin köşe duvarlarına serpilir ( banyo ve wc hariç )
 • Serpme işlemi 11 gün sabahları yapılır.

Yukarıdaki iki tertip arka arkaya yapılır

İçki içen kimseye tevbe ettirmek için yukarıdaki ayet hiç kullanılmamış porselen bir tabağa yazılır ve su ile bozulur. Ardından bu su, içkiye mübtela olmuş kişiye içirilirse içkiye tevbe eder biiznillah.

 

Memleketinde bulunan ve ahirete göçmüş olan bir Allah dostunun ruhaniyetinden istifade etmek ve Allah’ın izniyle sıkıntılardan kurtulmak için onlardan yardım dilemek ister isen.

İstanbul’umuzda bulunan İstanbul’un manevi komutanı Eba Eyyübel Ensari Hazretleri gibi büyüklerimizden yardım dilemeyi talep edersen 7 günlük bir ziyaret veya ziyaret etme imkânı yok ise bulunduğu mekândan hediye yollamak için şu tertip üzere okunması tavsiye olunur.

Pazartesi: 30 defa Fatiha, 1 defa Yasin, 3 defa İhlâs,
Salı: 41 defa Fatiha, 2 defa Yasin, 7 defa İhlâs,
Çarşamba: 51 defa Fatiha, 3 defa Yasin, 9 defa İhlâs,
Perşembe: 66 defa Fatiha, 4 defa Yasin, 11 defa İhlâs,
Cuma: 70 defa Fatiha, 5 defa Yasin, 15 defa İhlâs,
Cumartesi: 99 defa Fatiha, 6 defa Yasin, 21 defa İhlâs,
Pazar: 111 defa Fatiha, 7 defa Yasin, 66 defa İhlâs okunur.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bu tür büyüler Yahudiler, Hrıstiyanlar ve gayri müslümler tarafından yapılır. Bu tür büyüler insanı en üst tabakadan en alt tabakaya düşürür. Hayatı darma duman olur. Hatta ölüme kadar götürebilir. Diğer büyü çeşitleri yapıldığı zaman belirli bir sürede etkili olur. 1 ay içerisinde etkisini gösterir. Bunlar ise yapıldıktan 3 gün sonra etkisini gösterir. Bozulması için aşağıdaki tertip eksiksiz yapılmalıdır. Allah’ın izniyle üzerindeki büyü bozulur.

Hiç kullanılmamış bakır bir tasa hiç güneş yüzü görmemiş kuyu suyu ( İstanbul Fatih Camiindeki kuyu suyu hiç güneş görmemiştir) , akarsu veya zemzem suyu konulur. İçerisine 7 adet defne yaprağı konulur, bir gece dışarıda bekletilir. Güneş doğmadan önce içeri alınır.

O gün sabah namazını kıldıktan sonra İşrak vakti ( Güneş doğduktan 45 dakika sonra ) tasın içerisine 7 defa Yasin, 11 defa Felak, 11 defa Nas, 7 Ayetel Kursi 41 defa İsra suresinin 81. ve 82. ayetleri okunur. Sonra La havle duası 33 defa okunur ve üflenir.

Defne yaprakları sudan çıkarılır ve kurutulur. Bu sudan hastaya 7 yudum içirilir. Geri kalan su ile leğen içerisinde banyo yaptırılır. Leğen içerisinde kalan su denize dökülür. Hasta yıkandıktan sonra, kurutulmuş olan defne yaprakları tek tek yakılır ve çıkan dumanı ağzından ve burnundan çeker.

ıkan küller ayak basılman bir toprağa gömülür. Tütsü işleminden sonra 100 defa Kelime-i Şehadet, 100 defa La ilahe illallahü vehdehu la şerikeleh duası, 100 defa Kelime-i Tevhid, 100 defa La havle duası, 100 defa Salavat-ı Şerife çekilir.

Not: Büyünün bozulduğuna dair Mide bulanması, baş dönmesi, kusma, isal, vücutta uyuşma karıncalanma, halsizlik olabilir. Bu durumda vücutta bulunan eklem yerlerine, baş, göğüs, ense kısmına hakiki gül suyu sürülür.

Evliyaların şifa talep ettikleri ve defalarca tecrübe ettikleri mucizevi esmalar. Bir türlü hastalıklardan kurtulamayan kişi Cuma günü 2 rekat namaz kılar (her rekatta 3 ihlas ile). Sonra porselen tabağa

Yâ ĥayyu ĥîne lâ ĥayye fî deymûmiyyeti mülkihî ve begâihî  yazılır.

Su ile silindikten sonra 1.000 defa bu dua okunur. Bal şerbeti yapılır ve 41 gün ya sabah güneş doğmadan yada akşam yatmadan önce içilirse şifaya kavuşur. İster tıbbi isterse manevi rahatsızlık olsun. Evliyaullahın defalarca tecrübe ettiği ameldir biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Cuma günü doğmuş bir yumurtanın üzerine aşağıdaki dualar yazılır,
 • Yine bu yumurtanın üzerine 71 defa aşağıdaki dua okunur ve eşinin vücuduna değmiş bir kumaşa sarılır ve sıcak küle gömülür,
 • Yumurta 7 gün 7 gece boyunca sıcak külde bırakılır ve her gece aşağıdaki dua okunur,
 • Okuma esnasında güzel kokulu buhur yakılır,

Yukarıdaki tertibi uygular isen, eşin tez zamanda döner. Muhabbetli olur. Hayırlı bir yuva devam eder.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Besmele-i Şerif 101 defa bir kağıda yazılır ve bostana/bahçeye gömülür ise o toprağın mahsülü bol olur ve semavatı ilahiyyeden korunmuş olur.

11 gün, Sabah kalktığında 111. de "Bismillahirrahmanirrahim" demek kaydıyla 111 defa "Euzu billahi mineşşeydanirracim" denilirse olmayacak işler açılır ve düğümler çözülür biiznillah.

Bir gün bir kimse Allah Rasulü'ne gelerek, daha önce öğrenmiş bulunduğu Kur-an'ı unuttuğundan ve hafızasının zayıfladığından şikayette bulundu ve dedi ki:

"Ey Allah'ın Rasulü, bana öyle bir şey öğret ki, benim için her hususta bu yeterli olsun"

Bunun üzerine Allah Rasulü cevaben buyurdular ki:

-  Ey filanca

“Bismillâhi velhamdü lillâhi velâ ilâhe illallâhü vellâhü ekberu velâ havle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ázîm”

Diye dua et, buyurdu. Parmaklarını birbiri üzerine yapıştırdı ve 5 defa saydı. Bunun üzerine o kimse dedi ki:

"Ey Allah'ın Rasulü, bu senin bana tarif ettiği Allah içindir. Ben, benim için bir şey tarif etmeni istedim"

Bunun üzerine Allah Rasulü cevaben buyurdular ki:

“ Allâhümmeğfirlî verhamnî ve áfinî verzugnî vehdi”

Diye buyurdu. Yine bu sefer diğer parmaklarını birbirinin üzerine yapıştırarak 5 defa tekrar etti ve tekrar buyurdular ki:

" İşte bu dua ile soru soranın eli hayırla doldu"

Yukarıdaki  tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Enbiya suresinin 8. ayeti 121 defa bir suya okunur. Bu sudan 21 gün boyunca bir çay bardağı çocuğun yiyecek ve içeceklerine katılır. Yemeği yedirmeden önce "Ya Guddus" ismi şerifi 3 defa söylenir ve ardından yemeği yedirilir.

Aşağıdaki dua İmamı Gazali'nin el-Afak adlı kitabında şöyle nakledilir.

Büyük İmam Zeynel Ağabidin Hazretleri: " Ben bu duayı okuduğum zaman bütün insanlar ve cinler alemi bir araya toplansalar bana zerre zarar veremezler. Çünkü ben bu duayı okuyunca Mevla'nı koruması altındayım" buyurmuştur.

Bu duayı sabah okuyan akşama kadar, akşam okuyan sabaha kadar korunmuş olur.

بِسمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

بِسْمِ اللّٰهِ وَبِاللّٰهِ وَمِنَ اللّٰهِ وَاِلَي اللّٰهِ وَعَلَي اللّٰهِ وَفِي سَبِيلِ اللّٰهِ اَللّٰهُمَّ اِلَيْكَ اَسْلَمْتُ نَفْسِي وَعَلَيْكَ وَجَّهْتُ وَجْهِي وَاِلَيْكَ فَوَّضْتُ اَمْرِي فَاحْفَظْنِي بِحِفْظِ الْاِيمَانِ مِنْ بَيْنِ يَدَيَّ وَمِنْ خَلْفِي

وَعَنْ يَمِينِي وَعَنْ شِمَالِي وَمِنْ فَوْقِي وَمِنْ تَحْتِي وَادْفَعْ عَنِّي بِحوْلِكَ وَقُوَّتِكَ فَاِنَّهُ لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ

Yukarıdaki mektubu Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), şeytan ve cinlere karşı yazdırmıştır. Böyle bir belaya maruz kalanlar, bu mektubu yazdırıp yastığının altına koymalıdırlar. İnşaallah şifa ve deva Allah-ü Teala´dandır.

Dücane (radıyallahü anh) Allah Resulü (sallallahü aleyhi ve sellem)´nün huzuruna gelip: "Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi. 

Resülü Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdular: "Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."  Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (radıyallahu anh)´ye verdi ve "Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz." buyurdu. Ebu Dücane (radıyallahü anh) diyor ki:  "Resulü Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi: Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz."  Ebu Dücane (radıyallahu anh) diyor ki: "Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem)´e haber verdim."  Resulü Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem) bana şöyle buyurdu: "Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen Allah´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

Kötü ahlaklı, içki, kumar, zina, yalan söyleyenler için aşağıdaki araf suresinin 158. Ayeti suya 200 defa okunur ve bu suyu kötü ahlakı olan kişi 41 gün içerse Allah'ın izniyle kötü ahlakı ondan kalkacaktır.

Gul yâ eyyühennâsü innî rasûlullâhi ileyküm cemîállezî lehû mülküssemâvâti velerd. Lâ ilâhe illâ hüve yuȟyî ve yümîtü feâminû billâhi verasûlihîn nebiyyil ümmiyyillezî yu’minü billâhi vekelimâtihi vettebiúhu leálleküm tehtedûn.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Zemzem suyuna  يَابَصِيرُ , يَاعَلِيُّ , يَارَقِيبُ , يَااَوَّلُ , يَاآخِرُ  "Yâ Basìru, Yâ Ãliyyü, Yâ Ragîbü, Yâ Evvelü, Yâ Âĥiru" esmaları 100 defa okunur. Bu sudan 30 gün ara vermeden ve sabahları güneş doğmadan bir bardak içilir. Bu vesileyle hafızası son derece kuvvetlenir, duyduğu her şeyi hafızasında tutar ve Allah'ın izniyle unutmayı unutur.

Aşağıdaki savalat 41 defa suya okunur ve üflenir. 41 gün boyunca hastaya 1 su bardağı içirilir ise hastanın eceli gelmediyse kanser hastalığından şifa bulur biiznillah.

Allâhümme salli álâ seyyidinâ Muȟammedin ve álâ âli seyyidinâ Muȟammedin bi ádedi külli dâiv ve devâiv ve bârik ve sellim áleyhi ve áleyhim kesîran. (41. de ‘kesîrâ’ ilave edilir)

 

 

Dileklerin, hacetlerin olması için 7 gün sabah namazından sonra 41 defa okunur. Şartı farzdan sonra yerinden kalkmadan hiç kimseyle konuşmadan okunur. Ardından hacetini söylersin. Allah’ın izniyle hacetin verilir. 

Bismillâhirraĥmânirraĥîmi velâ ĥavle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ážîmi yâ ĥayyu yâ gayyûmu yâ dâimü yâ eĥadü yâ ŝamedü yâ allâh

Sabah ve akşam tertibe başlanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Mevki ve makam sahibi bir kimseden her hangi bir dileği ve müracatı olan ve aynı zamanda o kimseye sevimli ve iltifatlı gözükmek ve itirazı önleyerek isteğinin kabul görmesini isteyen kimse için; Cuma gecesi gece yarısından sonra aşağıdaki ayeti kerimeyi 1.000 defa okur müracatta bulunur. Bu tertip defalarca denenmişti.

بِسمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَذَا النُّونِ اِذْ ذَهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ اَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَي فِي الظُّلُمَاتِ اَنْ لَا اِلَهَ اِلَّا اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ فَسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ  وَكَذَلِكَ نُنْجِي الْمُؤْمِنِينَ

Her işte başarılı olmak, muvaffak olmak ve yükselmek için safran ile yazar ve üzerinde taşırsın.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Uykusu ağır olan için yazılır ve yastık içine konulursa, uyku hafifler ve rahat yataktan kalkar

كهمعسل كهمعسل

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Taha suresi safran mürekkebiyle yazılır ve suya atılır,
 • Bu sudan 7 yudum içilir,
 • Yine bu su ile Cuma sabahı bir leğen içinde yıkanılır,
 • Leğen içindeki su meyve veren bir asma ağacının dibine dökülür ise biiznillah çok kolay evlenilir.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdular ki:

"Her kim aşağıdaki duayı günden bir defa okur ise cennetteki yerini görmeden veya gösterilmeden vefat etmez"

سَبْحَانَ الْقَائِمِ الدَّائِمِ * سُبْحَانَ الْحَيِّ الْقَيُّومِ * سُبْحَانَ الْحَيِّ الَّذِي لَا يَمُوتُ * سُبْحَانَ اللّٰهِ الْعَظِيمِ  وَبِحَمْدِهِ * سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ وَرَبُّ الْمَلَائِكَةِ وَالْرُّوحِ * سُبْحَانَ الْعَلِيِّ الْاَعْلَي * سُبْحَانَهُ وَتَعَلَي

Yıkılmak üzere olan evliliği kurtarmak için evlilik yüzüğüne (alyansa) Pazar günü güneş doğmadan niyet edilip Cumartesi günü güneş doğumuna kadar alyansın üzerine 77 defa Fatiha Suresi 3 defa İhlası Suresi ve 10 defa Salavat getirilip üflenir ise tez zamanda bozulan huzur yerine gelmeye başlar biiznillah...

Not: Her iki alyansa okunması daha etkilidir , tek alyansada okunabilir . . .  

Eşler arasında söz dinlemeyen Erkekler için Kureyş Suresi 114 defa suya okunup bu su o kişiye (Erkeğe) 9 gün içirilir ise Allah'ın izniyle söz dinlemeye başlar.

Eşler arasında söz dinlemeyen Bayanlar için Cuma günü Sala vakti Kadir Suresini 99 defa suya okuyup bu suyu o kişiye (Bayana) 11 gün içirilir ise Allah'ın izniyle söz dinlemeye başlar.

Allah Rasulü sallallahü aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor:

“ Cibril-i Emin bana öyle bir ilaç öğretti ki, o varken ne başka bir ilaca muhtaç olurum, ne de doktora.”

Hazreti Ebubekir, Ömer, Osman, Ali radıyallahü anhüma:

“O ilaç nedir, ey Allah’ın Rasulü? Bizim ona ihtiyacımız vardır” dediler.

Bunun üzerine Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem şöyle buyurdular:

“Yağmur suyundan bir miktar alınır. Üzerine Fatiha suresi, İhlâs suresi, Felak suresi, Nas suresi ve Ayetel Kursi okunur. Bunların her biri 70 defa suya okunur. Şifa için sabah ve akşam olmak üzere bu sudan 7 gün içilir. Beni Hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim, Cebrail bana dedi ki:"

"Bu sudan kim içerse, Allah’ü Teâlâ onun vücudundan her türlü hastalığı giderir, onu bütün hastalık ve sancılarından kurtarır. Kim bu sudan hanımına içirip cima ederse, Allah’ın izniyle hamile kalır.

Göz ağrısını giderir. Balgamı keser, göğüs ve diş ağrılarını ve çok yemekten meydana gelen ağrıları, susuzluğu ve idrar tutukluğunu giderir. O kimse kan aldırmaya muhtaç olmaz. Bunun faydaları saymakla bitmez. Allah’ü Teâlâ’dan başka kimse de bilmez."

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • 1 bardak suya 1 çay kaşığı toz şeker attıktan sonra bardağın içine 11 defa İhlas suresi okunursa ve bu su yudum yudum içilirse karın ağrısı anında geçer biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

İstediğine kavuşana kadar sabah ve akşam  يَالَطِيفُ , يَامُهَيْمِنُ   "Yâ Latîfü, Yâ Müheyminü" esmalarını 100 defa çeksen ve arkasından da, yönünü Allah'a dönerekten duanı etsen, ısrar edenleri seven Allah senide isteğine kavuşturur biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Aşağıdaki dua safran mürekkebiyle yazılır,
 • Suyu 41 gün güneş doğmadan önce içilir ise şifaya kavuşur biiznillah.

( 7 defa yazılır.) هو الحبيب الذي ترجي شفاعته لكل هول من الاهوال مقتحم 

Söz din​lemeyen çocuklar için Kevser Suresini 250 defa tatlı yiyeceklerin üzerine ( tatlı , meyve vs ) okunup yedirilir ise  itaatkar olur. birkaç kez tekrarlanması daha tesirlidir.  biiznillah . .

“Yâ cemî’ínnâsi liyevmil lâraybe fîhi innellâhe lâ yuĥliful mîáde. İcme’á beynî vebeyne dâlletî” Bir şeri kaybetip de bulamadığın zaman yukarıdaki duayı bulunması niyetiyle okursanız Allah'ın izniyle kaybettiğiniz şeyi bulursunuz.

Baş ağrısı için beyaz bir kağıda yazılır. Noktalardan tutturulur. Her nokta için bir Fatiha okunur. Hastaya sorulur. Eğer ağrı geçmediyse tüm noktalar rabtiye ile tahtaya veya kapıya tutturulur. Allah’ın izniyle mutlaka geçer.

Bu esmaları safran ile yaz. Boynunda taşı. Bu illetten tez zamanda kurtulursun biiznillah.

Define olduğu düşünülen yere gidilir. 1 Fatiha 3 İhlas okuyup başta Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem olmak üzere bütün ehli imana hediye edilir. Ardından " Destur  Ya Sahibel zaman, destur Ya Sahibel mekan " dedikten sonra sağ el ile bir avuç toprak alınır ve Siyah bir poşetin içerisine konulur.

Poşetin ağzı bağlanır ve arkaya bakmadan mekandan ayrılır. Yatacağı vakit 1 Fatiha 3 İhlas okur ve poşeti yastığının altına koyar. Tekrar 1 Fatiha 3 İhlas okur ve eller açılır şöyle dua edilir. " Ya Rabbi bu mekandan almış olduğum toprağın yerinde veya yakınında saklanan bir define bir rızık var ise bunu bana göster ve bunu bana oradan almayı nasip et " .

Bu dua 41 defa tekrarlanır ve kimseyle konuşmadan yastığın üzerine baş konulur ve yatılır.

Difenenin olup olmadığı muhakkak gösterilir ve var ise yeri tarif edilir. Gösterilen yer bir bıçak yardımı ile Ayetel Kursi okuyaraktan daireye alınır. Aynı şekilde Ayetel Kursi okuyaraktan yer kazılır.

Poşetin içindeki toprak ise ayak basılmaya bir toprağa gömülür ve akarsuya bırakılır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Yasin Suresi tahareti Kamile halinde seher vaktinde porselen bir kap içerisine yazılır ve zekasının artmasını ve ezber gücünün çoğalmasını isteyen kimse yedi sabah güneş doğarken içse anlayışı zekası başarısı fevkalade olur.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • En az 7 gün aralıksız aşağıdaki ayet 7 defa okunur ve hastalıklı olan yere üflenir ise çıban yavaş  yavaş kurur.
 • Her okuyuşta  فَاَصْبَحَتْ كَصَّرِيمِ ayetine gelindiğinde bu ayet 7 defa tekrarlanır.
 • سَنَسِمُهُ عَلَي الْخُرْطُومِ * اِنَّا بَلَوْنَاهُمْ كَمَا بَلَوْنَا اَصْحَابَ الْجَنَّةِ اِذْ اَقْسَمُوا لَيَصْرِمُنَّهَا مُصْبِحِينَ * وَلَا يَسْيَثْنُونَ * فَطَافَ عَلَيْهَا طَائِفٌ مِنْ رَبِّكَ وَهُمْ نَائِمُونَ * فَاَصْبَحَتْ كَصَّرِيمِ

“Feizâ belağna ecelehünne feemsikûhünne bimeġrufin evfârigûhünne bimeġrûfiv veeşhidû zevey ádlim minküm ve egîmüşşehâdete lillâh. Zâliküm yûázu bihî men kâne yu’minü billâhi velyevmil âhir. Vemey yettegıllâhe yec állehû meĥrecâ. Ve yerzüghü min haysü lâ yahtesib. Ve mey yetevekkel álallâhi fehüve hasbüh. İnnellâhe bâliğu emrih. Gad ceálallâhü likülli şey’in gadrâ”

Abdullah b. Mes'ud radıyallahü anh Talak suresinin 2 ve 3. ayetinin fazileti ile ilgili şöyle anlatmıştır.

" Kur'an da problemlere en güzel, en çabuk çözüm getiren ayettir "

Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem buyurdu ki: 

" Eğer ümmetim bu ayet ile amel etselerdi, Allah rızıklarını ayaklarına gönderirdi "

Bu ayeti Kerime'nin günlük 41 defa okunmasını tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Malının satılması niyetiyle 7 gün akşamları  يَابَاعِثُ , يَافَتَّاحُ , يَااَللّٰه   ("Yâ Bâisü, Yâ Fettâh, Yâ Allâh") esmalarını 1.062 defa çekenin, niyet ettiği eşya tez zamanda satılır Allah'ın izniyle.

Velegad ceálnâ fissemâi burûcen ve zeyyennâhâ linnâžırîn ve ĥafižnâhâ min kulli şeyťânirracîm 

Devlet büyüklerinin yanında işi olan yada mevki ve maddi yükseliş için Cuma günü sela vaktinde yüzüğe yazılır ve takılırsa büyükler tarafından hürmet görür.

1.Tertip

Kur’an harfleri noktasız bir şekilde 7 ayrı kağıda kurşun kalemle yazılır.  Çarşamba günü sabah namazından sonra 7 defa Fatiha suresi 3 defa İhlas suresi okunur ve kağıt siğil olan bölgeye sürülür ve ayak basılmayan bir toprağa gömülür. Bu şekilde Çarşamba günü başlanır ve 7 sabah ard arda aynı işlemler uygulanırsa şifa olur biiznillah.

Eğer geçmez ise şiddetli nazar olduğunu anla.

2.Tertip

Cuma günü sela vaktinde kaya tuzuna 1 defa Fatiha ve 3 defa İhlas okunur, siğillerin üzerine sürülür ve ayak basılmayan bir yere gömülür. Aynı işlem 3 Cuma yapılır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı üzüm sirkesi katılır ve karıştırılır,
 • Bu karışım YUDUM YUDUM içilir,
 • Daha sonra 21 defa İnşirah suresi ( elem neşrah leke …), 11 defa Felak suresi, 11 defa Nas suresi okunur ve kendi üzerine üflenir,
 • Şifa niyetiyle de 7 defa Kelime-i Şehadet ve 3 defa da salâvatı şerife okunur.
 • Bu tertip 7 gün boyunca Yatsı namazından sonra yapılır,
 • 7. Gün gusül abdesti alınır ve 2 rekat Allah rızası için namaz kılınır.

Bu tetibe uyarsan Allah’ ın izniyle bu tertip vesilesiyle üzerindeki hastalık kalkar ve rahatlarsın.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bu tertip Ebu Bekir Nusret Efendi’ye büyük bir gezginden rivayet olunmuştur. Bu tertip çokça denenmiş ve müspet sonuçlar alınmış mübarek bir tertiptir. Bu tertip eşine az rastlanır büyük bir iksir ve şifa kaynağıdır.Her hastalığa şifası şüpheye mahal vermemelidir.

 • Sabahleyin abdestli olarak kıbleye dönülür,
 • Yeşil sırlı bir bardağa aşağıdaki dua yazılır,
 • Yazım sırasında namazda okunan salli barik duaları okunur,
 • Yazım bittikten sonra Fatiha suresi okunur ve tertibi rivayet eden Allah dostuna hediye edilir,
 • Bardağın içerisi halis balla doldurulur,
 • Aşağıdaki dua 1 defa bardağın üzerine, 1 defa da hastanın üzerine okunur ve üflenir,
 • Sonra bal şerbet yapılır ve hastaya içirilir,
 • Hasta olan kişi azda olsa bir fakire sadaka verir,

بسم اللّٰه الرحمن الرحيم * اَلْحَمْدُ للّٰهِ رَبِّ الْعاَلَمِينْ * يَا اَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ َوشِفَاءٌ لِمَا فِي الصُّدُورْ * يَا حَلِيمُ ياَ عَلِيمْ * مَالِكِ يَوْمِ الدِّينْ * وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينْ * يَا كَرِيمُ يَارَحِيمُ * اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ

نَسْتَعِينْ * وَاِذَا مَِرضْتُ فَهُوَ يَشْفِينْ * يَاحَيُّ يَاقَيُّومْ* اِهْدِنَا الصِّرَاطَ اْلمُسْتَقِيمْ * كفيعص * صِرَاطَ الَّذِينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّالِّينْ * يَا ذَا الْجَلَالِ وَالْاِكْرَامْ * اَمِينَ بِكَ وَمِنْكَ اِلَيْكَ وَعَلَيْكَ

" Sübhaneke lâ ìlme lenâ illâ mâ àllemtenâ inneke entel àlimül hakîm "

Yukarıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

41 gün boyunca aşağıdaki ayet 41 defa sabah ve akşam okunur ve suya üflenir. Ardından bu su içilir ise öğrenmeyi kolaylaştırır ve hafızayı kuvvetlendirir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Aşağıdaki dua safran mürekkebiyle yazılır, suyu içilir ve her gün 7 defa okunur ise kemik erimesi hastalıklığından Allah'ın adı ile kurtulur biiznillah.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ * وَلَوْ اَنَّ قُرْآنًا سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالِ اَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الْاَرْضُ اَوْكُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَي بَلْ لِلّهِ الْاَمْرُ جَمِيعًا فَكَيْفَ اَنْتُمْ اَيُّهَا الْاَرْيَاحُ الْبَادِرَةُ وَالْحَارَّةُ وَجَمِيعُ الْاَمْرَاضِ وَالْاَعْرَاضِ وَيَسْئَلُونَكَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ يَنْسِفُهَا رَبِّي نَسْفًا فَيَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا لَا تَرَا فِيهَا عِوَجًا وَلَا اَمْتًا وَكَذَلِكَ اَنْتُمْ اَيُّهَا الْاَرْيَاحُ وَالْاَمْرَاضُ الْبَادِرَةُ وَالْحَارَّةُ وَجَمِيعُ الْاَمْرَاضِ وَالْاَعْرَاضِ لِكُلِّ نَبَاٍ مُسْتَقَرٌّ وَسَوْفَ تَعْلَمُونَ * اِسْتَقِرُّوا يَا جَمِيعَ الْاَوْجَاعِ وَالْاَمْرَاضِ الْبَارِدَةِ وَالْحَارَّةِ وَجَمِيعَ الْاَمْرَاضِ وَالْاَعْرَاضِ فِي غَيْرِ هَذِهِ الْجُثَّةِ الْآدَمِيَّةِ وَانْفَطِرُا بِحَقِّ الَّذِي رَفَعَ السَّمَاءَ عَلَي الْاَرْضِ وَيَعْلَمُ خَائِنَةَ الْاَعْيُنِ مَا فِي الصُّدُورِ رَبِّ الْآخِرَةِ وَالْاُولَي لَا غَيَةَ لَهُ وَلَا حَوْلَ ولَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِمِ *

Hiç dinmeyen sancılar için yaz içir. Sancı o anda Allah’ın izniyle geçer.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Kendisinden yüz çevrilip ortada bırakılan kimsenin çevresinin tekrar ilgi duyması, fenalıktan korunmak ve bir kişinin sana karşı gönlünü yumuşatmak ve sana karşı merhamet ve şefkat ile yaklaşmasını ister isen aşağıdaki duayı Cuma gecesi 12 den sonra 300 defa okursun.

“Bismillâhirrahmânirrahîmi fegul hasbiyallâhü lâ ilâhe illâ hüve áleyhi tevekkeltü vehüve rabbül árşil ázîmi ente yâ rabbi hasbiye álâ”

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Önce niyet edilir. "Falancadan (baba ismi) olma falancadan (anne ismi) dogma falanca'nın (hastanın ismi) üzerindeki, damarlarındaki ve tüm azalarındaki büyülerin bozulması niyeti ile aşağıdaki dua, sure ve ayetler suya, tuza veya hastanın üzerine okunur ve üflenir. Hasta yakında değilse (dünyanın diğer ucunda daolsa) gıyabında da okunur 

Suya okunacaksa su 7 gün içilir. Tuza yapılacaksa tuz 7 gün sabahlarını yenilir ve 7. günün sonunda tuzla banyo yapılır.

 • 121 defa Euzu Besmele
 • 41 defa Fatiha
 • 18 defa Ayetel Kursi
 • 21 defa Hüvallahüllezi duası
 • 15 defa Vedduha suresi
 • 15 defe Elemneşrahleke suresi
 • 15 defa İhlâs suresi
 • 41 defa Felak suresi
 • 41 defa Nas suresi
 • 100 defa La ilahe illallahü vahdehu la şerike lehu lehul mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala kulli şey in gadir
 • 3 defa Yasin
 • 33 defa La Havle vela guvvete  illa billahil aliyyil azım
 • 21 defa Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina Muhammed

Sübhanellahi velhamdü lillahi vela ilahe illallahü vellahü ekber. Ve la havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim.

Yukarıdaki zikir sabah ve akşam 33' er defa suya okunur ve içilir, gün içerisinde de 111 defa okunur ise iltihaplı rahatsızlıklara, vücuttaki bezelere, guatır ve tiroid tarzı hastalıklara şifa olur biiznillah.
 

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • * 1 bardak sütün üzerine 1 defa Taha suresi okunur,
 • * 1 kaşık balın üzerine de 1 defa Yasin suresi okunur,
 • * Bal ve süt iyice karıştırılır,
 • * Sınav sabahı aç karnına içilir,
 • * Sınava girmeden önce 21 defa besmele çekilir.

Böylece sınava girilir ise bildiklerini unutmaz ve sınavın çok başarılı geçer biiznillah.

Bu duayı Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem’ e gelen birisi, “ beni akrep soktu, zararından nasıl önceden tedbir alarak korunabilirdim? Diye sorunca, Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem:

“Euzu bikelimâ tillâhittâmmâti min şerri mâ ĥalega” bu duayı okusaydın korunabilirdin buyurmuşlardır.

Manası: Tamam olan kelimelere tutunup bütün yarattıklarının şerrinden Allah’a sığınırım.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bir kimsenin eşyası çalınsa aşağıdaki harfleri bir kâğıda kurşun kalem ile yazsa ve yastığının altına koysa ve konuşmadan uyusa çalan kişi Allah’ın izniyle rüyasında gösterilir. Defalarca tecrübe edilmiştir. ( Abdesti olarak yazılır ve yatılır )

هـحـ هـ   هـحـ هـ   هـحـ هـ   هـحـ هـ   هـحـ هـ   هـحـ هـ   هـ عد   هـ عد   هـ عد   هـ عد

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • 7 sabah 7 adet acve hurması (toplam 49 adet) aç karnına yenilir ve üzerine bir miktar zemzem suyu içilir.
 • 7 adet hurmayı yedikten sonra Euzü Besmele çekilir ve 11 defa Felak suresi, 11 defa Nas suresi okunur ve kendi üzerine üflenir,
 • 7 gün boyunca yenilen acve hurmalarının çekirdeği bir yerde biriktirilir. 7. gün öğle ezanları okunmadan önce ayak basılmayan toprak bir yere gömülür.

Yukarıdaki anlatılanlar samimi bir şekilde yapıldığı takdirde Allah’u Teâlâ o kişinin üzerindeki sıkıntıyı giderecektir biiznillah.

Cebrail Aleyhisselamın Yakup Aleyhisselama Örettiği Dua

Yâ kesîral ħayri yâ dâimel meġrûf

Ey hayrı çok, iyiliği devamlı olan

Kim ki bu sözlerle dua ederse muhakkak duası kabul olur. 

Allah Rasulü sallallahü aleyhi ve sellem buyuruyor ki:

Allah kulunun tevbesine, devesini çölde yitiripte sonra bulan kimsenin sevinmesinden daha çok sevinir"

Günahtan tevbe eden günahı olmayan gibidir. Allah bir kulu sevdi mi, ona günah zarar veremez, ölmezden önce ona tevbe etmeyi nasip eder.

“Bismillâhirrahmânirrahîm. Allâhümme ente rabbî lâ ilâhe illâ ente ĥalagtenî. Velem ekün şey’en zalemtü nefsî. Vertekebtül meásî ve enâ mügırrun bizâlike. İlâhî áfevte ánnî felâ yenguzu fî mülkike şey’ün. Ve in tüázzibnî felâ yezîdü fî sultânike şey’ün.

İnneke tecidü men tüázzibü ğayrî ve enâ lâ ecidü men yerhamünî ğayruke ferhamnî yâ rahîmü yâ rahmânü birahmetike yâ erhamerrâhımîn. Ve sallallâhü álâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve álâ âlihî ve sahbihî ve selleme teslîmâ”

"Yâ Ğaniyyü yâ Hamîdü yâ Mubdiü ya Muídü ya Vedûdü eğninî biȟalâlike án ȟarâmike ve bifezlike ámmen sivâk

Cuma namazının farzından sonra aşağıdaki mübarek duayı 80 defa okumayı adet haline getiren kimseyi Cenabı Allah kimseye muhtaç etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Aşağıdaki esmalar 1.000'er defa suya okunur,
 • Bu sudan 41 gün sabahları aç karnına içilir.

Bu sayede tokluk hissi duyar. Az yer, az içer ve zayıflamasına yardımcı olur.

يَاقَابِضُ , يَامُقِيتُ , يَاصَمَدُ

"Yâ Gâbidu, Yâ Mugîtü, Yâ Samedü"

 • Her gün akşam ile yatsı arasında 41 defa Fatiha okuyanın tüm dilekleri gerçekleşir. Hacetleri verilir. Duaları kabul olur.
 • Bakara suresinin ilk 5 ayetini 21 defa okuyan zengin olur. Malı mülkü artar.
 • Ayetel Kursi’yi her gün 70 defa okuyana Cenabı Alak heybet verir. Bütün mahluk kendisinden çekinir. İnsanlar cinler ona tabi olur. Sihir, nazar ve cin şerrinden emin olur.
 • Amenerrasulu’yu 7 defa okuyanın maneviyatı artar. Melekler dostu olur.
 • Haşır suresinin son iki ayetini 11 defa okuyanın bütün ihtiyaçları karşılanır. Bekarlar evlenir. Kısmeti açılır. İşsiz ise iş bulur. Makam ve söz sahibi olur.
 • İhlas suresini 66 defa okuyan kişinin kimse sırtını yere getiremez. Velilerden yazılır.
 • Felak suresini 5 defa okuyan kişi tüm belalardan emin olur. Borçlarını ödemeye muvaffak olur. Alacaklarını alır.
 • Nas suresini 6 defa okuyan kişi insanların büyüsünden, nazarından, bıçak silah gibi şerli aletlerinden emin olur. Şeytanlar ondan kaçar. Bastığı toprak feyizlenir bereketlenir biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Yiyeceklere ve içeceklere katılmak üzere bir miktar suya 3 defa Yasin suresi ve ardından Duhan suresinin 25. ayeti

كم تركوا من جنات وعيون

" Kem terekû min cennativ ve ŭyûn " 71 defa okunsa arasındaki geçimsizlik kalkar.

1.Tertip

 • 1 bardak sütün üzerine 1 defa Taha suresi okunur,
 • 1 kaşık balın üzerine de 1 defa Yasin suresi okunur,
 • Bal ve süt iyice karıştırılır,
 • Sınav sabahı aç karnına içilir,
 • Sınava girmeden önce 21 defa besmele çekilir.

2.Tertip

 

 • İmtihana girmeden önce;

اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ

رَبِّ اَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا

Eūźü billâhi minşşeyťânirracîm bismillâhirraĥmânirraĥîm. Rabbi edħılnî müdħale ŝıdgın ve eħrıcnî müħrace ŝıdgın vec àllî mil ledünke sülťânen neŝîran

 

 • İmtihan kâğıdını alıp oturunca;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْلِي اَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي يَفْقَهُ قَوْلِي

Rabbişraĥ lî ŝadrî veyessirlî emrî veĥlül ůgdetem mil lisânî yefgahû gavlî

 

 • Kalemi eline alınca;

يَا حَيُّ يَا قَيُّومُ بِرَحْمَتِكَ اَسْتَغِيثُ

Yâ ĥayyü yâ gayyûmü biraĥmetike esteğîśü

 

3.Tertip

 • Ya Kerimi Ya Rahimi Ya Alimi Ya Azim zikri sınava girmeden önce 101 defa okunur. 
 • Ayrıca sınava girmeden önce 21 adet Kuru üzüm yenilir ve 3-4 tane kakule çiğnenir

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Bir kap içinde; yağmur suyu, zemzem suyu, kuyu suyu birleştirilir,
 • 1.111 defa Besmele, 1.111 defa Ya Allah, 1.111 defa Ya Rahman, 1.111 defa Ya Rahim ve 70 defa Fatiha suresi (besmeleli ve sonu âminsiz) okunur
 • ve suya üflenir,
 • Bu okumalar Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece 12.00 de yapılır,
 • Bu sudan azar azar; yemeklere ve içilecek suya katılır, elbiselere serpilir,
 • Okunan suyun bu tertip üzere 121 gün yapılması gayet etkilidir,
 • Etkisini arttırmak ve çabuklaştırmak için Cuma günleri azda olsa sadaka verilir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Ali İmran suresinin 8. Ve 9. Ayeti kerimeleri

ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هديتنا وهب لنا من لدنك رحمة انك انت الوهاب  ربنا انك جامع الناس ليوم لا ريب فيه ان الله لا يخلف الميعاد

21 gün boyunca 313 defa okunur.

Bu tertip ayrıca evini terk eden, kaybolan kişiler ve haber alınamayan kişiler içinde geçerlidir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Suya 1.000 defa يَابَرُّ  "Yâ Berru", 1.000 defa يَاقُدُّوسْ  "Yâ Guddûs" , 1.000 defa يَاتَوَّابُ "Yâ Tevvâb" esmaları okunur. Bu sudan yemeklerine ve içeceklerine katılır. Ayrıca banyo yaptığı şampuanın içine katılır.

Bu tertibe 71 gün devam edilmesini tavsiye ediyoruz. Bu tertibe riayet edildiği takdirde içkiye tövbe eder ve bir daha içmez biiznillah.

7 gün boyunca her gün 41 defa Ali İmran suresinin 37. ayeti bir başkasının niyetine okunur ve üzerine üflenir ise rızkı genişler ve üzerindeki bağ çözülür.

اِنَّ اللّٰهَ يَرْزُقُ مَنْ يَشَاءُ بِغَيْرِحِسَابٍ

İnnellahe yerzugu mey yeşau bi ğayri hisab

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • 7 adet acve hurmasının her birinin üzerine tek tek ;
 • 1 defa   اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ ,
 • 7 defa   لا حول ولا قوة الا باللّٰه العلي العظيم okunur.
 • 1 bardak zemzem suyunun içine;
 • 1 defa  اللّٰهُ اَكْبَرْ ,
 • 1 defa  اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ ,
 • 1 defa Ayetel Kursi,
 • 1 defa aşağıdaki ayet okunur.
 • وَإِنْ يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ اِلَّا ذِكْرُ الْعَالَمِينَ
 • Bunlar sabah aç karnına yapılır ve önce hurmalar yenilir arkasından zemzem içilir,
 • İşlemler bittikten sonra, en az yarım saat hiçbir şey yenilip içilmemelidir,
 • Bu tertip ara vermeden 3 gün üst üste yapılır,
 • Hurma çekirdekleri ayak basılmayan bir toprağa gömülür.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • 7 adet acve hurmasının her birinin üzerine tek tek ;
 • 1 defa   اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ ,
 • 7 defa   لا حول ولا قوة الا باللّٰه العلي العظيم okunur.
 • 1 bardak zemzem suyunun içine;
 • 1 defa  اللّٰهُ اَكْبَرْ ,
 • 1 defa  اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ ,
 • 1 defa Ayetel Kursi,
 • 1 defa aşağıdaki ayet okunur.
 • وَإِنْ يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ اِلَّا ذِكْرُ الْعَالَمِينَ
 • Bunlar sabah aç karnına yapılır ve önce hurmalar yenilir arkasından zemzem içilir,
 • İşlemler bittikten sonra, en az yarım saat hiçbir şey yenilip içilmemelidir,
 • Bu tertip ara vermeden 3 gün üst üste yapılır,
 • Hurma çekirdekleri ayak basılmayan bir toprağa gömülür.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Çörek otu yağına Yasin ve Hucurat suresi okunur. Sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı yenirse ölümden başka her derde devadır (hamile ve emzikli hanımlar için uygun değildir). Bu tertibi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Ve gulil ĥamdü lillâhillezî lem yetteȟiz veledev velem yekün lehû şerîkün filmülki velem yekül lehû veliyyüm minezzülli ve kebbirhü tekbîrâ

Yukarıdakii tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Devamlı ağlayan yaramazlık yapan çocuklara İsra suresinin 111. ayeti 400 defa suya okunur ve 41 gün boyunca akşamları bir çay bardağı içirilir.

Allah Resulu (sallallahü aleyhi ve sellem) buyuruyor ki:

" Aşağıdaki duayı okuyan kimseyi Allah'u Teala işlediği amel üzerine sekiz cennet kapısından birinden cennetine dahil eder "

اَشْهَدُ اَنْ لَا اِلَهَ اِلَّا اللّٰهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ * وَاَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ وَاَنَّ عِيسَي عبْدُ اللّٰهِ وَابْنُ اَمَتِهِ وَرَسُولُهُ وَكَلِمٰتُهُ اَلْقَيهَا اِلَي مَرْيَمَ وَرُوحٌ مِنْهُ وَاَنَّ الْجَنَّةَ حَقٌّ وَ النَّارُ حَقٌّ

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Yukarıdaki dua Muhyiddin-i Arabî Hazretlerinin öğrettiği dualardandır. Bu duanın hürmetine her işin kolaya girer. Allah'u Teâlâ sıkıntılarından kurtulman için bu duayı vesile kılar. Açamayacağın kapıları bu dua vesilesiyle açar.

 • Gece yatsıdan sonra 41 defa okusan her muradın gerçekleşir,
 • Günlük 3-7 defa okumayı vird haline getirsen manevi olarak yükselirsin ve işlerin kolaya döner,
 • Hasta olan kişiye okusan iyileşir (kanser, felç, delilik gibi),
 • Hapis olsan hapisten kurtulursun,
 • Kısmetin bağlı olsa kısmetin açılır,
 • Bekâr isen tez zamanda evlenirsin,
 • Borçlu isen borcunu ödemek nasip olur,
 • Mazlum olsan zalimin şerrinden kurtulursun,
 • İşsiz isen iş sahibi olursun,

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

İhlas suresi kâğıda yazılır, tütsü yapılır ve ağızdan burundan çekilir,

Tekrar İhlas-ı şerif bir kâğıda daire şeklinde yazılır ve ortasına rahatsız olan kişinin ismi yazılır ve üzerine takılır,

Tekrar İhlas suresi bir kâğıda yazılır ve bir bardak suyun içine atılır. Biraz yüze serpilir ve içilir.

Allah' ın izniyle o an şifa bulur.

Her gün sabah namazının farzı ile sünneti arasında sağ eliyle alnını tutarak 15 defa aşağıdaki dua okunur.

Rabbenâ etmimlenâ nûrenâ veğfirlenâ inneke àlâ külli şey in gadîrun. Yâ nûru yâ beśîr Yâ nûru yâ beśîr.

Her bir okuyuşuta da aşağıdaki dua 5 defa okunur.

Yâ rabbi gavvi besarî Allâhümmeşfi enteşşâfî Allâhümme àfî entelmuàfî
Bu tertib üzere en az 41 gün yapılır ise Allah’ın izniyle gözleri ağrımaz ve gözlerindeki hastalıktan şifa kavuşur.

Bismillâhirraĥmânirraĥîmi innâ kefeynâkel müstehzi în.

Her murat için gece 12 den sonra 1.111 defa okur isen bütün isteklerine nail olursun. Sakın kötülük için kullanma. Aksi halde sana döner. Bu ayet sırlı ve büyük bir ayettir. Hayır muradın içi oku. Bir insanın kahrı için okursan sana döner ve kahr olursun. Onun dışında her şeye okunur.

Efeĥasibtüm ennemâ ħalagnâhüm ábeśev ve enneküm ileynâ lâ turceún

İçinden çıkılmaz gibi görünen sıkıntıya düşmüş kimsenin sağ kulağına bu mübarek ayeti 41 defa okursan rahatlar ve derhal sıkıntısı ve derdi kalkar biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Aşağıdaki esmalar yazılır ve suya atılır,
 • Yine aynı suyun üzerine 66 defa aynı isimler okunur.
 • Bu sudan yiyecek ve içeceklerine katılır, elbiselerine serpilir.
 • 21 gün içilmesinin büyük faydası olur,
 • Yazmak mümkün değilse isimler 111 defa suya okunur.
 • Yukarıdaki tertip sayılara riayet edilerek yapılır ise çocuktaki asilik kalkar ve ahlakı düzelir.

يَاشَهِيدُ , يَارَاُوفُ , يَامُقْسِطُ , يَاحَلِيمُ , يَاحَسِيبُ , يَامُصَوِّرُ

"Yâ Şehîdü, Yâ Raûfu, Yâ Mugsidu, Yâ Halîmu, Yâ Hasîbü, Yâ Musavviru"

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Hakiki orijinal gül suyuna 3 damla gül yağı damlatılır,
 • Gül suyunun üzerine 7 defa Yasin suresi,
 • ve 313 defa Tahrim suresinin 8. Ayeti ( ربنا اتمم لنا نورنا واغفر لنا انك على كل شيء قدير ) okunur ve üflenir,
 • Sabahları ve akşamları bu gül suyundan yüze sürülür ise; yüzü güzelleşir ve nurlanır, eşine şirin gözükür,
 • Bu karışım cam bir kapta ve serin yerde muhafaza edilir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Hakiki orijinal gül suyuna 3 damla gül yağı damlatılır,
 • Gül suyunun üzerine 7 defa Yasin suresi,
 • ve 313 defa Tahrim suresinin 8. Ayeti ( ربنا اتمم لنا نورنا واغفر لنا انك على كل شيء قدير ) okunur ve üflenir,
 • Sabahları ve akşamları bu gül suyundan yüze sürülür ise; yüzü güzelleşir ve nurlanır, eşine şirin gözükür,
 • Bu karışım cam bir kapta ve serin yerde muhafaza edilir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Taha suresi safran mürekkebiyle bir kağıda yazılır ve suya atılır. Bu sudan her iki taraf da içer ise aradaki kırgınlık ve soğunluk kalkar ve yerini muhabbet ve sevgi doldurur.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Fetih suresinin son ayetini 99 defa suya oku. Bu suyu aile fertlerinin yediklerine ve içtiklerine kat. Ayrıca bu sudan evin 4 köşesine serp. Böylece ailedeki geçimsizlik kalkar ve yerine son derece derin bir muhabbete bırakır biiznillah. Giydikleri giyeceklere de serpilmesini tavsiye ederiz.

" Allâhümme inneke te'alemü sirrî ve álâ niyetî fagbel me'aziretî vete'alemü hâcetî fee'atınî su'lî vete'alemü mâ fî nefsî feğfirlî zünûbî. Allâhümme innî es elüke îmânen yubaşiru galbî veyegínen sâdigan hattâ e’áleme ennehû leyyusíbenî illâ mâ ketebte lî ve erdınî bimâ gasemte lî ”

Yüce Allah, Adem aleyhisselamın tevbesini kabul ettiğinde o, kabeyi 7 defa tavaf ederek 2 rekat namaz kılmış, sonra Kabe'ye dönerek aşağıdaki duayı okumuştu. Bunun üzerine Cenabı Hakk:

"Ey Adem, seni bağışladım. Senin neslinden bana bu dua ile yalvaran olursa onun günahlarını da bağışlarım. Bütün sıkıntı ve kederlerini giderip gönlünden fakirlik korkusunu çıkarırım. O istemese de dünya ve dünyalıklar kendiliğinden ona gelir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

İstediğine kavuşana kadar yatmadan önce  يَافَتَّاحْ , يَاسَلَامْ  "Yâ Fettâh, Yâ Selâm" esmalarını 101 defa okuyan ve arkasından hayırlı bir eş ve yuva kurmak için dua eden en kısa zamanda dileğine kavuşur. Hayırlı bir eş bulur ve huzurlu bir yuva kurar biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Şehadet parmağı hastalıklı olan bölgele konulur ve 7 defa aşağıdaki dua okunur.
 • 3 – 5 – 7 defa okunursa daha etkili olur.
 • Hastalık ve şifa Allah’u Teâla dandır. Buna gönülden inanaraktan yapılır ise şifanın gelmemesi mümkün değildir ki Allah’u Teâlâ ’nın takdiri başka.

اَلّٰلهُمَّ صَلِّ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَي آلِهِ وَاَصْحَابِهِ اَجْمَعِينَ اِلَي يَوْمِ الدِّينِ

“Yâ állâmülğuyûbi felâ yefûtühû şey’ün min ílmihî velâ yeûdühû”

Yukarıdaki duayı günlük 41 defa okumaya devam edenlerin ezber gücü artar ve unutkanlığı ortadan kalkar.

Bir kişi erkeklikten kalmış olsa veya bir hanım doğurmasa aşağıdaki macunu 41 sabah ve akşam 1 yemek kaşığı yer ise 20 yaşındaki yiğit gibi veya 15 yaşındaki kız gibi olur ve bedeninde her ne türlü illet var ise def olur.

Ömründe evladı olmayan yapsa evladı olur biiznillah. Bununla beraber bu macun 1.001 derde devadır. Vücutta her ne illet hastalık var ise onu dışarı atar.

Eğer ki denemek ister isen bu macundan akşam 20 gr kadar yesen sabah kalkıp da idrarına baksan bunu anlamana kâfi gelir. Biz de bu tertibi hastalarımız da defalarca tecrübe ettik ve faydası gördük.

Yemeden önce muhakkak Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem' e 3 defa salâvat, 1 Besmele ile 3 defa İhlâs ve 3 defa da Fatiha oku ve sevabını da Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem’ e ailesine ve ashabına bağışla.

 • Karanfil                  30 gr
 • Kebabiye               30 gr
 • Karabiber              30 gr
 • Tarçın                    15 gr
 • Üdül Kahr              15 gr
 • Kereviz tohumu     15 gr
 • Anason                  30 gr
 • Kişniş                     30 gr
 • Isırgan Tohumu      30 gr
 • Havuç Tohumu       30 gr
 • Şalgam Tohumu     30 gr
 • Turp Tohumu          30 gr
 • Mesteki                   30 gr
 • Sinameki                 30 gr
 • Ak Günlük               30 gr
 • Üzerlik Tohumu       30 gr
 • Acı Badem Yağı      30 gr
 • Çörek Otu               60 gr
 • Misk                        5 çekirdek
 • Şeker                      200 gr
 • Bal                          4.000 gr

Not: Misk, şeker ve bal, diğerleri karıştırılıp öğütüldükten sonra karıştırılır.

Bela ve musibet ulaştığında bu durumdan kurtulmak için kılınacak namazın kılınışını Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem şöyle tarif etmiştir.

2 Rekat namaz kılınır. 1. rekatında 1 defa Fatiha suresi ve 10 defa Kafirun suresi okunur. 2. rekatında 1 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur. Namaz bittikten sonra secdeye tekrar gidilir ve secde de 10 defa "Sübhanellahi velhamdü lillallahi vela ilahe illallahü vellahü ekber. Vela havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim", 10 defa salavat ve 10 defa Rabbena duaları okunur. Ayrıca bela ve musibet kalkana kadar belirli aralıklarla azda olsa sadaka verilir.

Eğer bir kimse kendi üzerinde vesveseli bir durum görse, hiç bir şeyi yok iken bir takım şüphelere düşse bu ayeti kerimeyi okuyarak kendisine gelmelidir.

“Hüvel evvelü vel âhiru vezzâhiru vel bâtınü ve hüve bi külli şey’in álîm”

Birbirinden nefret eden eşler ve karı koca arasındaki muhabbet için Cuma günü sela vaktinde porselen bir tabağa safran ile yazılır. 101 defa da yazılan yazı okunur. Ardında yazı su ile silinir ve eşlere içirilirse aralarındaki nefret kalkar. Muhabbet hasıl olur biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Hazreti Aişe (radıyallahü anhüma) validemiz şöyle buyurmuştur.

Parmağımda sivilce çıkmıştı. Rasulullah’ın yanına girdim. Bana:

“ Yanında kına var mı? Onun sivilcenin üzerine koy ve şöyle de buyurdular:

اَلّٰلهُمَّ مُصَغِّرَ الْكِبَرِ وَمُكَبِّرَ الصَّغِيرِ صَغِّرْ مَا بِي

Manası: Ey büyükleri küçülten, küçükleri büyülten! Benden bu sivilceleri küçültüp yok et Allah’ım!

Bunu tatbik edince bendeki sivilceler sönüp gitti.

- Vasıtasız Allah’a ulaşılmaz.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Safran mürekkebi ile Esma-ül Hüsna ( Allah’ın ismi şerifleri ) 2 adet yazılır,
 • Bir tanesi zemzem suyuna atılır. Bu sudan 111 gün sabah-akşam içilir ve arkasından dua edilir ( su yetmediği takdirde üstüne zemzem suyu ilave edilebilir, fazla gelir ise meyve veren bir ağacın dibine dökülür ),
 • Diğeri ise nusha yapılır ve boyunda taşınır,
 • Yukarıdaki tertibi kusurlu taraf yapar. Eğer kusurlu olan hanım ise hayızlı olduğu dönemlerde suyu içmeye devam eder. Hayız sona erince bu su ile bir leğende yıkanır ve 111 günü böylece tamamlar. Leğende ki su meyve veren ve ayak basılmayan bir ağacın dibine dökülür.

Cuma günü sela vaktinde gümüş bir yüzüğe yazdırılıp taşıyan kimseye hiç kimse kötülük yapamaz, kimse hakkında konuşamaz ve her gören kendisini sever, söz sahibi olur.

Ve ilâhuküm ilâhüvvâĥid lâ ilâhe illâ hüverraĥmânürraĥîm.

 

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • * İmtihana girerken Allah’u Teâlâ ’ya güvenip bu dualar samimiyetle okunur ise bilinmelidir ki Allah, kendine inanmasada muhtaç olan kimsenin ihtiyacını giderir.
 • * İmtihana girmeden önce;

اَعُوذُ باللّٰهِ مِنْ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمْ بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ

رَبِّ اَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا

 • * İmtihan kâğıdını alıp oturunca;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْلِي اَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي يَفْقَهُ قَوْلِي

 • * Kalemi eline alınca;

يَا حَيُّ يَا قَيُّومُ بِرَحْمَتِكَ اَسْتَغِيثُ

 

Her kim 41 gün 100 defa "Ya Gaffar" zikrini çekerse guatırını aldırmış dahi olsa guatırı varmış gibi şifaya kavuşur. Bademciği sürekli şişen çocuklar için de 41 gün her gün suya okunur ve bu su çocuğa içirilir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bu dua Hızır (aleyhisselam)’ın öğretmiş olduğu bir dua olup Kitabu’l-Müsteğısine Billahi Teâlâ İnde’l-Mühimmati ve Hacat adlı kitapta şöyle anlatılmaktadır.

Abdullah İbni Mübarek (rahmetullahi aleyh) şöyle anlatmıştır:

Tarsus’a savaşa gitmiştim. Bir grup arkadaşla harp meydanına giderken savaşta güvendiğim bir atım vardı. Yolda giderken at birden yığıldı. Karşısına oturdum beklemeye başladım. O sırada yüzü güzel hoş kokulu biri yanıma geldi ve aramızda şöyle bir konuşma geçti. 

 

- Ey İbni Mübarek seni burada oturtan nedir?

- Allah’u Teâlâ ’nın atım hakkında vereceği hükmü bekliyorum.

- Atına binmeyi ister misin?

- Bunu kim yapar kimin gücü yapar?

 

O zat atımın yanına gidip elini atımın alnına koydu ve kuyruğuna kadar sürdü. Ardından duayı okudu. Duayı okuduktan sonra at birden sıçradı ve ayağa kalktı. O zat atımın üzengisini tutarak bana atına bin dedi.  Bende atımına bindim ve arkadaşlarıma yetiştim ve arkadaşlarıma dedim ki:

“ Arkadaşını düşman beldesinde bırakıp gitmek adalet midir? “ daha sonra dedim ki:

“ Bana bereketini gösteren kişi böyle zor durumda olanı kurtarmaya gücü yeter”

Yola devam ettik ve ertesi sabah düşmana ulaştık. Birde baktım ki o kişi önümüzde. Bize savaş malzemelerini gösteriyor, bizi düşmana karşı uyarıyor ve zor gelen işleri kolaylaştırıyor. Daha sonra aramızda şöyle bir konuşma geçti.

 

-  Sen dünkü arkadaşım değil misin?

- Evet benim.

- Allah aşkına sen kimsin?

 

Bulunduğu yer yeşerdi ve yemyeşil oldu. Birde baktım ki o kişi Hızır (aleyhisselam)’dır.

Bu duayı kime okudu isem eğer eceli gelmediyse illa iyileşti.

Mahmud Efendi Hazretleri ayrıca bu dua ile ilgili kendi defterinin kenarına şöyle bir not eklemiştir:

“  Felç, sara ve nuzül gibi hastalığa mübtela olan kimseye okunurken elini alnından başlayarak enseye oradan da ta kuyruk sokumuna kadar veya hastanın uyuşuk olan kısmını mesh ederekten bu dua okunur. 7 sabah Evrad-ı Bahariyye ile okunması şifa üstüne şifa olduğu; Efendi Babanızdan (Ali Haydar Efendi rahmetullahi aleyh) meşhur ve mücerrebdir.

 

اَقْسَمْتُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الْعِلَّةُ بِعِزَّةِ عِزَّةِ اللّٰهِ وَبِعَظَمَةِ عَظَمَةِ اللّٰهِ وَبِجَلَالِ جَلَالِ اللّٰهِ وَبِقُدْرَةِ قُدْرَةِ اللّٰهِ وَبِسُلْطَانِ سُلْطَانِ اللّٰهِ وَبِلَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ وَبِمَا جَرٰي بِهِ الْقَلَمُ مِنْ عِنْدِ اللّٰهِ وَبِلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ اِلَّا انْصَرَفْتِ

1)

 • 1000 adet Euzu Besmele
 • 41 Felak Suresi
 • 41 Nas Suresi okunur
 • 1 Bardak Elma sirekisi ile Ağızlar gargara yapılıp tükürülür ve yatmadan evvel 11 Kelime-i Şehadet çekilir

Bu işlemler 3 gece yapılır.

 

2)

 

 • 300 defa Euzu Besmele çekilir,
 • Sinameke çay gibi demlenir büyük su bardağından içilir,
 • 11 Felak Suresi okunur,
 • 11 Nas Suresi okunur ve yatılır

    Bu İşlemler 3 gece yapılır.

 

3)

 

 • Ilık Süte 1 tatlı kaşığı bal konur ve üstüne;
 • 33 Euzu Besmele,
 • 3 Ayetel Kürsi,
 • 3 Felak Suresi,
 • 3 Nas Suresi okunur.
 • Süt yudum yudum içililir ve 21 defa Kelime-i şehadet çekilir ve yatılır.
 • Bu İşlemler 10 gece yapılır.
 • 10. gece Zeytin yağı sabunu ile yıkanır.
 • Durulanma suyuna 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi konur.
 • Başından aşağıya dökülür ve banyodan çıkılır.
 • 3 Ayetel Kürsi okunur, Saçından biraz kesilir ve bir kağıda konur.
 • 3 Ayetel Kürsi okunur , El tırnakları kesilir ve ayrı bir kağıda konur.
 • 3 Ayetel Kürsi okunur , ayak tırnakları keselir ve ayrı bir kağıda konur.
 • Namaz abdesti alınıp 2 rekat Allah rızası için namaz kılınır ve dua edilip yatılır.
 • Sabah olunca deniz kenarına gidilip 3 Ayetel Kürsi okuduktan sonra
 • " Yarabbi üzerimdeki Maddi Manevi sıkıntıları atıyorum " dedikten sonra 
 • 3 kağıtta denize atılır ve arkaya bakmadan eve geri dönülür. 
 • - Gece "Niyet ettim Yarabbi Kaza ve Belaların def-i Hayırların Fethi" denilip 1111 defa Kelime-i Şehadet çekilir.

Bu amel Kaza ,  Bela , Ah , Sihir , Nazar , Büyü , Musallat ne var ise hepsini bozar , kismeti açılır , ömrü bereketlenir.(Namazlarına ve zikirlerine devam etmek şartı ile Aksi halde; bu yapmış olduğu ameller bu kişiyi korur ama  kısa bir müddet sonra geçmiş sıkıntıları ile başbaşa kalır. Abdest ve Namazlara önem göstermek geceleri ise  Muhafezeteyn Sureleri (Felak-Nas) okumaya devam ederse bu amelden sonra ona Allah'u Teala'nın izniyle hiçbirşey zarar  vermez.

Aşağıdaki tertibi 3 gün üst üste yaparsan üzerindeki bütün büyüler iptal olur ve musallatlar kalkar biiznillah.
 
SABAH
 
 • - 100 defa “ Esteğfirullâh ”
 • - 114 defa “ Eûzü billâhimineşşeydânirracîm. Bismillâhirraĥmânirraĥîm ”
 • - 101 defa “ Lâ ilâhe illallâhü vaĥdehû lâ şerîkeleh. Lehül mülkü velehül ĥamdü ve hüve álâ külli şey in gadîr”
 • - 111 defa “Sübĥânellâhi vel ĥamdü lillâhi velâ ilâhe illallâhü vallâhü Ekber”
 • - 99 defa “Lâ ĥavle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ázîm”
 • - 41 defa “Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.”
 • - 41 defa “Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.”
 
AKŞAM
 
Bir bardak suya (nane şerbetli olursa daha iyi olur)
 • - 3 defa Ayetel Kursi
 • - 1 defa Amenerrasulü
 • - 3 defa Hüvellâhüllezi (Haşr suresinin son ayeti)
 • - 11 defa İhlâs suresi
 • - 3 defa Felak suresi
 • - 3 defa Nas suresi
 • - 7 defa Fatiha suresi
 • - 1 defa Elif Lâm Mîm (Bakara suresinin ilk 5 ayeti)
 • Okunur ve 7 yudumda içilir. Ardından
 • - 3 defa “Eşhedü ellâ ilâhe illallâh. Ve eşhedü enne Muhammeden ábdühû ve rasulüh”
 • - 11 defa “La ilâhe illallâh. Muhammedur Rasûlüllâh”
 • - 3 defa “Lâ ĥavle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ázîm”
 • - 3 defa “Cezallâhü ánnâ Muĥammeden mâ hüve ehlüh”
 • - 11 defa “Ya Allah”
 • - 11 defa “Yâ bâkî entel bâkî”
 • - 11 defa “Yâ mâlikel mülk yâ zülcelâli vel ikrâm”

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Aşağıdaki tertip 11 gün boyunca yapılır,
 • Sabah ve akşamları 9 defa Ayetel Kursi, 3 defa Felak suresi, 3 defa Nas suresi ( her biri Euzü Besmeleli okunacak ) ve 7 defa  ولا حول ولا قوة الا باللّٰه العلي العظيم      okunur,
 • Akşamları ayrıca yatmadan önce kuru nane çay gibi demlenir, üzerine bol limon sıkılır ve içilir.
 • Bu tertibe devam edildiği takdirde şeytanın evham ve vesveselerini Allah o kişinin üzerinden kaldırır biiznillah.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bir adet patlıcanı sapı ile birlikte doğrayın. Bir tencereye atın ve üzerine bir çay bardağı su dökün ve kaynamaya başladığında 1 çay bardağı zeytinyağı ilave edin. Tekrar kaynamaya başlayınca 1 avuç ak günlük ilave edin. Tekrar kaynamaya başlayınca bir tülbent yardımıyla süzün ve soğuduktan sonra cam kavanozda muhafaza edin. Bunu melhem gibi kullanın.

Ayrıca bu tertibi tüm cilt hastalıklarında ve dış bağsurda da kullanabilirsiniz.

Alaca hastalığı için; meyan kökü şerbetini haftada 3 gün 2 su bardağı sabah ve akşamları kullanmalı. Ayrıca akşamları Lavantanın tohumunu çay gibi demlemeli ve bal ile tatlandırıp içmelidir.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Celbi muhabbet için gece 12 den sonra niyetini yap. Güzel bir tütsü yakıp 213 defa    يَا بَارِئُ   Ya Bâriü, 287 defa يَارَؤُفُ      Ya Raŭf çekilir ve buna 7 gece devam edilir ise derin bir sevgi ile sana bağlanır. 21 gece yapılması çok güzel ve daha sağlıklı olur. Defalarca tecrübe edilmiştir.

Hüvel habîbüllezî turcâ şefâátühû likülli hevlim minel ehvali mugtehimin

Yukarıdaki beyiti rızık darlığı çeken, sabah namazından sonra 41 defa okumaya devam etmelidir. Doğum yapmakta zorlanan 21 defa okumalıdır. Maddi manevi darlıktan kurtulmak için 100 defa okunmalıdır. 1.001 defa okunur ise imanlı göçmeye vesile olur. Ahirette melekler okuyana ikramda bulunur ve Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem’e komşu olur. Hastalıktan kurtulmak içinde bu beyitlerin okunmasında fayda vardır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Eşlerden biri diğerini sevmese ona soğuk davransa, aşağıdaki ayet ve esmalarla hazılanmış olan tertip, miski amber mürekkebi ile yazılır ve eşlere içirilir ise aralarındaki soğukluk  yerini derin bir muhabbete bırakır Allah'ın izni ile.

يحبونهم كحب الله والذين امنوا اشد حبا لله ولو يرى الذين ظلموا اذ يرون العذاب ان القوة لله جميعا وان الله شديد العذاب * لو انفقت ما في الارض جميعا ما الفت بين قلوبهم ولكن الله الف بينهم انه عزيز حكيم * وقال نسوة في المدينة امرات العزيز تراود فتاها عن نفسه قد شغفها حبا انا لنراها في ضلال مبين  * فلما سمعت بمكرهن

ارسلت اليهن واعتدت لهن متكـٔا واتت كل واحدة منهن سكينا وقالت اخرج عليهن فلما راينه اكبرنه وقطعن ايديهن وقلن حاش لله ما هذا بشرا ان هذا الا ملك كريم * زين للناس حب الشهوات من النساء والبنين والقناطير المقنطرة من الذهب والفضة والخيل المسومة والانعام والحرث ذلك متاع الحيوة الدنيا والله عنده حسن الماب

*ونزعنا ما في صدورهم من غل * عسى الله ان يجعل بينكم وبين الذين عاديتم منهم مودة والله قدير والله غفور رحي

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Büyü ve nazardan dolayı evlenmesi geciken,nasip ve kısmeti bağlı olan hanım ve erkek kardeşlerimiz aşağıdaki tertibi uyguladıkları takdirde, Allah'ın izni ile tez zamanda  hayırlı evlilikler yapacaklardır.

 • 7 adet faklı caminin şadırvanından su alınır,
 • Cuma günü 7 defa Yasin ve 7 defa Fetih sureleri okunur,
 • Akabinde 7 gün sabah namazından sonra bu su içilir,
 • 7. günü su içildikten sonra 8. gün bu su ile leğen içinde banyo yapılır,
 • Leğende biriken suyun yarısı meyve veren bir ağacın dibine, diğer yarısı ise denize dökülür.

Bu tertip anlatılanlara uyularaktan yapıldığı takdirde hayır kapıları o kişi için açılacaktır biiznillah.

“Yâ hayyü yâ gayyûmu yâ bediassemâvâti vel erdı yâ zelcelâli vel ikrâmi lâ ilâhe illâ ente eselüke en tuhyiye galbî binûri me’arifetike yâ Allâh yâ Allâh yâ Erhamerrâhimîne”

İmam-ı Tırmızi buyuruyor ki:

"Rabbimi defalarca rüyamda gördüm. Dedim ki:

'Ey Allah'ım imanımın zevalinden korkuyorum.'

Bunun üzerine Rabbim bana bu duayı sabah namazının sünneti ile farzı arasında 41 defa okumamı emretti."

Hazreti Talk (radıyallahü anh) buyurdu ki: Bir adam Hazreti Ebu Derda (radıyallahü anh)’ın yanına geldi ve Eviniz yandı dedi. O "Hayır, yanmadı" buyurdu. Sonra başka biri gelip aynı şeyi söyleyince tekrar "Yanmadı" buyurdu. Sonra 3. Bir şahıs gelerek "Ebu Derda yangından çok büyük alevler yükseliyordu. Ancak ateş sizin evinize ulaşınca söndü" dedi. Bunun üzerine Ebu Derda (radıyallahü anh) şöyle buyurdu. Ben Allah'u Teâlâ'nın öyle yapmayacağını (evimi yakmayacağını) biliyordum. Çünkü ben Rasulullah (sallallahü aleyhi ve sellem)'den işittim ki:

" Kim sabahleyin şu kelimeleri söylerse akşama kadar ona hiç bir musibet ulaşmaz."

Ben sabahtan bu kelimeleri okumuştum. Bundan dolayı ben evimin yanmayacağına kesin olarak inanıyordum.

"Allâhümme ente rabbî lâ ilâhe illâ ente àleyke tevekkeltü ve ente rabbul àrşil kerim maşâ allâhu kâne vemâ lem yeş’eg lem yekun velâ havle velâ guvvete illâ billâhil àliyyil azim. Eglemu ennellâhe àlâ kulli şey'in gadîr. Ve ennellâhe gad ehâda bikulli şey'in ilmâ. Allahümme innî euzu bike min şerri nefsî vemin şerri kulli dâbbetin ente âhizüm binâsıyetihâ inne rabbî alâ sıradım mustegim. "

Bu duanın sabah ve akşam en az 3 defa okunmasını tavsiye ediyoruz.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Gün içerisinde 41 defa يَااَوَّلُ يَاآخِرُ يَاظَاهِرُ يَابَاطِنْ "Yâ Evvelü, Yâ Âĥiru, Yâ Zâhiru, Yâ Bâtın" esmaları çekilir ise o gün o kişi sıkıntı ve elem duymayacağı gibi sihirden, nazardan ve cinlerin musallatından korunmuş olur.

Elĥamdü lillâhilleźî ħalegassemâvâti vel erđı ve ceàležžulümâti vennûre śümmelleźîne keferû birabbihim yeġdilûn.

Vücuddaki ağrılar için yazıp taşıtılır ve suya 40 defa okunur. 11 gün sabah akşam içilirse ağrılar geçer biiznillah

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Sabah ve akşamları  يَانَافِعُ   " Ya Nâfiû" 201 defa okunur. Eğer eceli gelmemiş ise Allah'u Teâlâ onu o hastalıktan kurtarır veya kurtulacak vesileler yaratır ve karşısına çıkarır.

Vegîle yâ erzubleí mâ eki veyâ semâu eglií veğîzal mâu ve gudiyel emru gul eraeytüm in esbaȟa mâuküm ğavran femey ye’tiküm bimâim meín.

Geceleri hacetini tutamayan yetişkinler için yarım metre yün ip alınır ve üzerine 7 defa yukarıdaki ayetler okunur, üflenir ve düğüm atılır. Okuma ve düğüm atma 7 defa tekrarlanır. Ardından bu ip ya üzerinde taşınır yada yastığın altına konulur..

 

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar,7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Efendimiz(sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

 • Cuma namazına 1,5 saat kala abdest al,
 • Allah rızası için 2 rekât namaz kıl,
 • Namazdan sonra kimseyle konuşmadan 100 istiğfar ve 100 Salâvat getir,
 • Sonra kötü alışkanlığı olan kişinin atletini önüne koy ve hangi kötü alışkanlığı var ise onunla ilgiliayetleri oku,
 • Ayetleri okumadanönce “Allah’u Teala buyuruyor ki” diye başla. (Rabbimizden gelen bu ilahimesajı biz kullarına bildirmektedir ki sır buradadır. Bu iş ise; Efendimiz (sallahüaleyhi ve sellem)’in, Peygamberlerin, Âlimlerin, Ulemaların ve Allah
 • Rasulünegönül verenlerin işidir) Böyle der isen daha tesirli olur.
 • Ayetleriokuduktan sonra atlete 1 defa Ayetel Kursi oku ve “Vela yeuduhu hifzuhuma,vehuvel aliyyül azim” kısmını 1.001 defa tekrarla ve ardından “Ya Rabbi falancaoğlu-kızı falancanın bu kötü huyunu ondan al. Sen her şeye kadirsin” de veatlete üfle.
 • Aynı gün Cumagünü ikindi namazını kıl. Kimseden konuşmadan önüne 7 gün yetecek kadar su al.
 • Suyun üzerine1 Fatiha oku ve “ihdines sıradal müstegim” kısmını 1.001 defa tekrarla vebittiğinde âmin demeden suya üfle.
 • Bu suyu kötüalışkanlığı olan kişiye 7 gün içir.

Bize bildirildi ki; Allah’u Teala o kişiye ilk haftada tevbe ettirir.Amma 3 Cuma yapılması tavsiye olundu. Allah dilediğine hidayet eder ve tevbenasip olur. Her şey yüce Rabbimizdendir.

O annemizdenbabamızdan daha merhametlidir. Kul günahlarında ısrar etmedikçe Allah azapetmez. Rabbimiz buyurdu ki:

“Başınıza gelenbela ve musibetler sizin kendi elinizle yaptığınız günahlardandır”

Ölüm gelmedentevbe edip Allah’u Teala’dan hayır isteyelim. Dua Mümin’in silahıdır. Dua bütünkapıları açan anahtardır. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

İnanç bozukluğu, namaz kılmayan, haram işleyen, büyük ve küçük günahların esiri olan için, safran mürekkebi ile  يَامُؤْمِنُ  " Ya Mü’minü " esması 102 defa yazılır ve suya atılır. Bu suyun üzerine aynı esma 102 defa okunur ve bu suyu içirilir ise kısa zamanda Allah’ın izniyle düzelir.

Yukarıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Suya En'am suresinin 13. ayeti 300 defa okunur. Bu su 41 gün boyunca sinirli ve kalp kıran kişinin yemeklerine ve içeceklerine katılır.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Her türlü manevi ruhsal rahatsızlıklar için 7 gün akşam yapılır ve içilir ise biiznillah şifa olur.

Bir bardak suya 7 Ayetel Kursi, 72 Felak ve 72 Nas suresi oku. 7 yudumda iç ve ardından 7 Kelime-i şehadet oku. Akşamları buna devam et çok fayda görür şifaya kavuşursun.

Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) ‘den şöyle rivayet edilmiştir:

“ Receb büyük bir aydır.  Allah bu ayda hasenatı kat kat eder. Receb ayında bir gün oruç tutana, bir yıl oruç tutmuş gibi sevaba kavuşur. 7 gün oruç tutana, Cehennem kapıları kapanır. 8 gün oruç tutana Cennetin 8 kapısı açılır. On gün oruç tutana, Allah istediğini verir. 15 gün oruç tutana, bir münadi, “Geçmiş günahların affoldu” der. Receb ayında Allah’u Teâlâ Nuh (aleyhisselam)’ı gemiye bindirdi ve o da, Receb ayını oruçlu geçirdiYanındakilere de oruç tutmalarını emretti “ [Taberânî]

“Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15 gecesi, Cuma, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi “ [İbn-i Asâkir]

“ Recep ayının diğer aylardan üstünlüğü, Kur’an’ın diğer kelamlardan üstünlüğü gibidir “ [Deylemi ]

" Recep ayı Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır " [Aclûnî, Keşfu’l-Hafâ, 1/423]

Recep ayında aşağıdaki gibi namazlardan sonra yapılacak zikirlerin faziletleri şöyledir:

 

 • Kalplerin öldüğü günde kalbi ölmez,
 • Allah’u Teâlâ başının üzerinden hayırları yağdırır,
 • Anasının kendisini doğurduğu gün gibi günahsız olur,
 • Cennete girmesine vesile olur,
 • Cehennem ile arasına her birinin mesafesi yer ile gök arası kadar geniş olan 70 hendek konulur,
 • Cehennemi hak etmiş 70 kişiye şefaatçi kılınır,
 • Allah’u Teâlâ ayın tamamını oruç tutmuş gibi sevap yazar,
 • Derecesi 1.000 derece yükseltilir,
 • Her güne Bedir şehitlerinden bir şehit ameli yazılır,
 • Münker ve Nekir en güzel şekilde karşılar,
 • 1 senelik belaları def olunur,
 • Allah’u Teâlâ o kişiyi, çok zikreden erkekler ve kadınlardan yazar,
 • 1.000 keramet verilir,
 • Allah’u Teâlâ ona, bedenindeki tüy mukabili 1.000 hasene yazar,
 • 1.000 günahını siler,
 • Cennette 1.000 yurt, 1.000 köşk, 1.000 oda bina eder ki, her bir odada 1.000 yatak odası ve 1.000 huri verilir. Her bir huri ise güneşten 1.000 kat güzeldir,

 

SABAH NAMAZINDAN SONRA

 • 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah
 • 100 defa  لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهْ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّٰهْ
 • “La ilahe İllallah Muhammedür Rasulullah“
 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 • 3 defa

اَللّٰهُمَّ بَارِكْلَنَا فِي رَجَبَ وَشَعْبَانَ وَبَلِّغْنَا رَمَضَانْ

“Allâhümme bârik lene fî recebe ve şeabâne vebelliğnâ ramazân”

 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 

ÖĞLEN NAMAZINDAN SONRA

 • * 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah
 • * 100 defa
 • سُبْحَانَ اللّٰهِ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ وَلَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ وَاللُّٰه اَكْبَرْ
 • “ Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi velâ ilâhe illallâhü vellâhü ekber”
 • * 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 • 3 defa

اَللّٰهُمَّ بَارِكْلَنَا فِي رَجَبَ وَشَعْبَانَ وَبَلِّغْنَا رَمَضَانْ

“Allâhümme bârik lene fî recebe ve şeabâne vebelliğnâ ramazân”

 • 11 defa  اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدْ

“ Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed “

 

İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA

 • 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah
 • 100 defa
 • لَاحَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمْ
 • “ Lâ havle velâ guvvete illâ billahil aliyyil azîm “
 • 3 defa
 • اَللّٰهُمَّ بَارِكْلَنَا فِي رَجَبَ وَشَعْبَانَ وَبَلِّغْنَا رَمَضَانْ
 • “Allâhümme bârik lene fî recebe ve şeabâne vebelliğnâ ramazân”
 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 

AKŞAM NAMAZINDAN SONRA

 • 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah,
 • 100 defa 
 • لاَ اِلٰهَ اِلاَّ اللّٰهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَىٌّ لَا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ
 • “Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh Lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümît Ve hüve hayyül lâ yemûtü biyedihil hayr Ve hüve alâ külli şey'in kadîr “
 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 • 3 defa

   اَللّٰهُمَّ بَارِكْلَنَا فِي رَجَبَ وَشَعْبَانَ وَبَلِّغْنَا رَمَضَانْ

“Allâhümme bârik lene fî recebe ve şeabâne vebelliğnâ ramazân”

 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 

YATSI NAMAZINDAN SONRA

 • 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah
 • 100 defa  لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهْ  La ilahe İllallah,
 • 100 defa  مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّٰهْ  Muhammedür Rasulullah,
 • 100 defa اَللّٰهُ اَكْبَرُ   “ Allahu Ekber “,
 • 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 • “Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd
 •  Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”
 • 3 defa
 • اَللّٰهُمَّ بَارِكْلَنَا فِي رَجَبَ وَشَعْبَانَ وَبَلِّغْنَا رَمَضَانْ
 • “Allâhümme bârik lene fî recebe ve şeabâne vebelliğnâ ramazân”
 • * 3 defa aşağıdaki Salli Barik duası,

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا صَلَّيْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَعَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

اَللَّهُمَّ بَارِكْ عَلىَ مُحَمّدٍ وَعَلَى آلِ مُحَمّدٍ كَمَا بَارَكْتَ عَلَى إِبْرَاهِيمَ وَ عَلَى آلِ إِبْرَاهِيمَ اِنَّكَ حَمِيدٌ مَجِيدٌ

 

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd

 Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhîm İnneke hamîdüm mecîd ”

 

YATMADAN ÖNCE

 

 • 11 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ  Estağfirullah,
 • 10 defa  لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهْ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّٰهْ
 • “ La ilahe İllallah Muhammedür Rasulullah”,
 • 10 defa سُبْحَانَ اللّٰهْ , “ Sübhânellâh “,
 • 10 defa  اَلْحَمْدُ لِلّٰهْ  “ Elhamdülillâh”,
 • 10 defa  اَللّٰهُ اَكْبَرْ “ Allâhü Ekber “,
 • 3 defa
 • اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدْ
 • Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed “,
 • 3 defa
 • اَشْهَدُ اَنْ لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهْ وَاَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدً رَسُولُ اللّٰهْ
 • “ Eşhedü ellâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeder Rasulüllâh “,
 • 3 defa
 • لَاحَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمْ
 • “ Lâ havle velâ guvvete illâ billahil aliyyil azîm “,
 • 3 defa

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدْ

“ Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed “

Okunur ve hiç kimseyle konuşmadan yatılır

Regaip gecesi duaların kabul olması için:

 • Gün içerisinde namazlardan sonra yukarıdaki zikirler çekilir,
 • Yatmadan önce 12 rekât namaz kılınır.
 • Her rekâtında 1 Fatiha ve 3 ihlâs suresi okunur ve 2 rekâtta bir selam verilir.
 • Namaz bittikten sonra,
 • 100 defa اَسْتَغْفِرُ اللّٰهْ “ Estağfirullah “
 • 100 defa
 • لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهْ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللّٰهْ
 • La ilahe İllallah Muhammedür Rasulullah “,
 • 100 defa
 • صُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّنَا وَرَبُّ الْملَائِكَةِ وَالرُّوحْ
 • Subbuhun guddusur rabbunâ ve rabbul melâiketi verruh “
 • 100 defa
 • اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدْ
 • Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed “
 • Okunur ve arkasında eller açılır ve şöyle dua edilir.

 

Ey gizlileri bilen! Ey göklerin, kudretiyle inşa edildiği! Ey yerlerin, izzetiyle döşendiği! Ey celalinin nuruyla, güneş ve ayın parlayıp aydınlandığı! Ey her imanlı tertemiz ruha yönelen! Ey korkanların ve sakınanların korkularını gideren! Ey yaratıkların istekleri kendi katında görülen! Ey Yusuf’u kölelik boyunduruğundan kurtaran! Ey çağrılacak kapıcısı, etkilenerek devreye sokulacak arkadaşı, rüşvet verilecek veziri olmayan. Kendisinden başka dua edilecek Rab bulunmayan ve isteklerin çokluğuna karşı, iyilik ve cömertliğinden başka bir şeyi artmayan Allah’ım! Muhammed’e ve ehli Beyt’ine salat eyle ve bana (istek söylenecek) muradımı ihsan eyle. Şüphesiz ki Sen, her şeye hakkıyla gücü yetensin.

Rabbim sizleri ve bizi bu gecenin rahmet ve bereketinden faydalanan kullarından eylesin. Gelecek Regaib kandiliniz mübarek olsun.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Sabah evden çıkarken 21 defa يَااَللّٰه يَاصَمَدْ  "Yâ Samed, Yâ Allâh" esmaları çekilir ve ardından da 1 Fatiha 3 İhlâs okunur ise, okuyan kişi o gün sıkıntı ve stresten uzak olduğu gibi kimseye de muhtaç olmaz ve rızkını temin eder.

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Suya Ali imran suresinin 8. ve 9. ayetleri 300 defa okunur. Bu sudan 41 gün boyunca evine ilgisiz olan kişiye içirilir ve elbiselerine serpilir.

Rabbenâ lâ tuziğ gulûbenâ ba’ġde iz hedeytenâ veheblenâ milledünke raȟmeh. İnneke entel vehhâb. Rabbenâ inneke câmiúnnâsi liyevmil lâ raybe fîh. İnnellâhe lâ yuȟliful míád

Sabah ve akşam tertibe başlanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Besmele-i Şerif 786 defa okunur ve arkasından aşağıdaki dua 3 defa okunur ise kişinin evladının hayatı huzurlu ve bereketli olacaktır biiznillah.

اَللّٰهُ اَكْبَرْ اَللّٰهُ اَكْبَرْ  اَللّٰهُ اَكْبَرْ لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ صَاحِبُ الجوْلِ وَالطَّوْلِ السَّمِيعِ المُجِيبِ الْقَاهِرِ اَللَّٰهُمَّ لَيْسَ فِي مُلْكِكِ شَيْءٌ يَعْزَبُ عنْكَ وَلَا غَالِبُ لَكَ وَلَا غَارُّ مِنْكَ وَلَا عَظِيمٌ عَلَيْكَ اِلٰهُ الْاٰلِهَةُ وَرَبُّ كُلِّ شَيْءٍ وَاَنْتَ عَلَي كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ اَسْئَلُكَ بِالْاِسْمِ الَّذِي عَزَّ فَعَلَا وَجَلَّ فَاْخُذْ بِالنَّوَاصِي وَاَنْزلَ مِنَ صِّيَاصِي وَاِسْمُكَ الْاَعْظَمُ الذَّاتِي الَّذِي

سَخَّرْتَ بِهِ الْبَحْرِ لِمُوسَي بِنْ عِمْرَانِ فَانْفَلَقَ فَكَانَ كُلِّ فِرْقٍ كَاالطَّوْدِ الْعَظِيمِ * وَاَسْئَلُكَ بِالْاِسمِ الَّذِي اَلَنْتَ بِهِ الْحَدِيدِ لِدَاوُودَ تَنُوخُ مُذِلٌّ كُلِّ عَزِيزٌ وَمُطِيعٌ كُلِّ شَامٍخٌ * وَاَسْئَلُكَ اَللّٰهُمَّ بِمَا كَانَ مَكْتُوبًا عَلَي خَاتَمِ سُلَيْمَانَ الَّذِي كَانَ لَهُ آيَةٌ كُبْرَي اَللّٰهُ اَللّٰهُ وَحْيًا وَحْيًا وَمَهْمَهُوبٍ آخِذٌ بِالنَّوَاصِي وَالْقُلُوبِ وَالْاَرْوَاحِ * وَاَسْئَلُكَ بِمَا اَوْحَيْتَهُ اِلَي حَبِيبِكَ

مُحَمَّدٍ صَلَّي اللّٰهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ * اَلْفَاتِحُ الْخَاتَمِ حِينَ دَنَا فَتَدَلَّي فَكَانَ قَابَ قَوْسَيْنِ اَوْ اَدْنَي فَسَخَّرَتْ لَهُ الْقُلُوبُ اِنْفِعَالًا قَهْرِيًّا فَلَا تُقَاعِسِ عَنْ طَاعَتِهِ اِلَّا مَنْ حَجَبَ عَنْ مُشَاهَدَةِ اَنْوَارِهِ اَنْ تُسَخِّرَلِي كَذَا وَنَاصِيَتِهِ حَتَّي اَتَصَرَّفُ فِيهِ كَمَا اُحِبُّ مِنْهُ وَهُوَ مَاْخُوذٌ بِجَمِيعِ حَوَاسِهِ مَعِي مَعَ التَّلَبُسِ بِصِفَةِ الرُّعْبِ وَالرَّهْبِ  يَااَحَدُ يَااَحَدُ يَااَحَدُ يَااَللّٰهُ يَااَللّٰهُ

يَااَللّٰهُ وَصَلَّي اللّٰهُ عَلَي سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ * وَعَلَي كَافَّةِ رَسُولِهِ اَجْمَعِينَ * وَسَلَّمَ تَسْلِيمًا كَثِيرًا

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

1.Tertip
 

 • Cuma gecesi 1001 kere ya kerim ya rahim esmaları okur ve buna devam ederse en kısa zamanda Allah(celle celalühü)okuluna pek çok mal verir. O kulunun pek çok ihtiyacını giderir.

 

2.Tertip

 

 • Her gün sabah namazından sonra 100 defa

 

يَا كَافِي , يَا غَنِيُّ , يَا مُغْنِي , يَا فَتَّاحْ , يَا رَزَّاقْ   (ya Kâfi, ya Ğaniyyu, ya Muğni, ya Fettah, ya Rezzak) esmalarını okuma devam ettiği surece pek kısa zamanda fakirliğe tövbe eder ömrü boyunca hayatı refah ve bolluk içinde olur.

Astım hastalığı için porselen bir tabağa Cuma günü sela vaktinde safran ile yazılır. Zemzem suyu ile silinir. 7 gün sabah içer ise şifa olur biiznillah.